Tramps pieļauj mīkstināt ar Covid-19 saistītos ierobežojumus

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps pieļāvis iespēju atsevišķos valsts reģionos atcelt Covid-19 epidēmijas dēļ noteikto stingro karantīnas režīmu. Paziņojums izskanēja, neraugoties uz gandrīz divarpus tūkstošiem jauniem inficēšanās gadījumiem.

Tramps sarunā ar žurnālistiem norādīja, ka valsts jāatver biznesam, jo atvērtība ir viens no valsts pamatprincipiem.  Ierobežojumus varētu daļēji atcelt jau nākamnedēļ, kad beigsies termiņš, kad valstī noteikts stingrs sociālās distancēšanās aizliegums.

Tomēr galīgais lēmums būšot jāpieņem štatu gubernatoriem. Iespējams, tie paliks spēkā Ņujorkā, jo pilsētas mērs Bills de Blasio jau iepriekš aicināja noteikt stingru  karantīnas režīmu visā valstī.

Tikmēr pretējā pozīcijā ir vairāku citu valstu līderi. Lielbritānijas valdība koronavīrusa infekcijas dēļ valstī izsludinājusi ārkārtas stāvokli, un tā laikā tiks ierobežota cilvēku pulcēšanās, kā arī slēgta daļa tirdzniecības vietu. Valstī līdz šim brīdim konstatēti apmēram seši ar pusi tūkstoši inficēšanās gadījumu.

Epidēmijas dēļ ārkārtējo stāvokli uz 21 dienu ieviesīs arī Dienvidāfrikas Republikā.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti