Tramps noliedz, ka figurē izmeklēšanā par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās

ASV prezidents Donalds Tramps intervijā "NBC" noliedza, ka viņš figurē Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) izmeklēšanā par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās. Tajā pašā laikā viņš atklājis, ka vēlējies atlaist FIB direktoru Džeimsu Komiju jau no pirmās ievēlēšanās dienas.

Tramps pirmajā intervijā kopš FIB vadītāja Džeimsa Komija atlaišanas teica, ka grasījies atlaist FIB direktoru, neraugoties uz ieteikumiem. Iestādē pirms gada bijis haoss, un nekas būtiski nav mainījies, apgalvoja Tramps.

ASV valsts vadītājs Komiju par izlēcēju, kurš nav spējis, laikam ejot, savest kārtībā FIB, jo pirms gada tajā valdīja haoss no kura tas vēl līdz šim brīdim nav atguvies. Tramps uzsvēra, ka ciena FIB darbiniekus un vēlas, lai organizācijai būtu kompetents vadītājs. 

Tramps arī esot interesējies, vai pret viņu ir ierosināta izmeklēšana, un Komijs šo ziņu noliedzis. “Jā, es viņam pajautāju. Es teicu: ja tas ir iespējams, vai jūs man darītu zināmu, ka pret mani ir uzsākta izmeklēšana? Un viņš atbildēja, ka pret mani nav uzsākta izmeklēšana,” sacīja ASV prezidents.

Tomēr ceturtdien Senāta sēdē Endrjū Mekkeibs, FIB direktora pienākumu izpildītājs, netieši norādīja, ka FIB nekad speciāli neapstiprinātu šādu faktu kādam, kurš netiek izmeklēts, ziņo "CNN"

Tāpat viņš Komiju raksturoja kā cienītu vadītāju birojā un apstiprināja, ka viņš nebija zaudējis darbinieku uzticību, lai gan Baltais nams ziņo par pretējo.

Iepriekš kāds avots Kongresā ziņu aģentūrai "Reuters" sacīja, ka Komijs pēdējās dienās ir atklājis likumdevējiem plānu, kurā viņš lūgs Tieslietu ministrijai piešķirt papildu resursus Krievijas lietas izmeklēšanai. Savukārt Tieslietu ministrijas preses pārstāvis vēlāk noliedza, ka Komijs vispār būtu izteicis lūgumu piešķirt papildu resursus.

Mekkeibs gan noliedza pausto, ka Komijs pirms atlaišanas pieprasījis papildu līdzekļus izmeklēšanai par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās. 

10.maijā šīs pašas izmeklēšanas ietvaros ASV prezidenta Donalda Trampa bijušajam nacionālās drošības padomniekam Maiklam Flinnam izteikta oficiāla prasība nodot dokumentus, kas saistīti ar izmeklēšanu par Krievijas iespējamo iejaukšanos prezidenta vēlēšanās. Arī citi Trampa sabiedrotie pēdējo nedēļu laikā no komitejas saņēmuši līdzīgas prasības.

Savā atvadu vēstulē FIB darbiniekiem Komijs norādīja: "Jau sen ticējis, ka prezidents var atlaist FIB direktoru jebkura iemesla dēļ vai vispār bez iemesla."

Jau ziņots, ka FIB izmeklē Trampa vēlēšanu kampaņas komandas iespējamos sakarus ar Krieviju. Komijs šā gada marta otrajā pusē atklāja, ka tiek pārbaudītas visas ar ASV prezidenta kampaņu saistītās personas un to iespējamā saistība ar Krievijas amatpersonām vai specdienestiem.

Trampa lēmums par FIB vadītāja Komija atbrīvošanu daudziem, to skaitā Baltajā namā, bija negaidīts. To, ka viņa lēmums bija spontāns, pierāda arī administrācijas dažādie paziņojumi saistībā ar Komija atlaišanu. Tomēr kā galvenais iemesls tiek minēta tieši lietas izbeigšana pret bijušo ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni par viņas privātā e-pasta izmantošanu darba vajadzībām. Klintone tieši šo e-pasta skandālu, kurā FIB uzsāka pret viņu izmeklēšanu, nosaukusi par galveno iemeslu, kāpēc viņa zaudēja ASV prezidenta vēlēšanās Trampam.

Par FIB direktoru 56 gadus vecais Komijs tika iecelts pirms četriem gadiem Baraka Obamas prezidentūras laikā. Viņš bija arī augstu vērtēts FIB aģentu vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti