Tramps nodēvē Kenošā notiekošos protestus par «pašmāju terorismu»

ASV prezidents Donalds Tramps apmeklējis vardarbīgu protestu pārņemto Kenošas pilsētu. Akcijas, kuras izraisīja policijas vardarbība pret kādu melnādainu vīrieti, Baltā nama saimnieks nodēvēja par “pašmāju terorismu”. 

Tramps devās uz šo pilsētu, jo Viskonsīnas štata iedzīvotāji var izšķirt novembrī paredzēto prezidenta vēlēšanu rezultātu. Tikšanās laikā ar Kenošas pilsētas vadību, Tramps izteica atbalstu policistiem:

“Mums ir jānosoda šī bīstamā, pret policiju vērstā retorika, kuru dzirdam arvien vairāk. Tā nav taisnīga. Jā, ir daži sapuvuši āboli, mēs visi to zinām. Ar tiem tiks galā pati sistēma, un neviens pret viņiem nebūs žēlīgs. Taču ir policisti, kuri vienkārši apjūk. Kā jau teicu, pret viņiem ir milzīgs spiediens. Viņi var piecpadsmit gadus strādāt bez jebkādām sūdzībām un tad pēkšņi nonākt situācijā, kad ceturtdaļsekundes laikā jāizdara lēmums. Turklāt, ja viņi izdara nepareizo lēmumu vienā vai citā veidā, viņi var būt vai nu miruši, vai  nonākt lielās nepatikšanās. Cilvēkiem tas ir jāsaprot.”

Tikmēr policista nogalināta Džeikoba Bleika jeb kā ģimene viņu dēvēja mazā Džeika tuvinieki bija sarīkojuši pret prezidentu vērstu protesta akciju, aicinot balsot par Donalda Trampa konkurentu Džo Baidenu novembrī gaidāmajās vēlēšanās. Tieši Viskonsīnas štats, kas tiek saukts par vienu no svārstīgajiem, tajās var kļūt par vienu no izšķirošajiem.

“Šo dūri, kuru jūs niknumā ceļat gaisā, es aicinu pacelt vienotībā un nostāties Bleika ģimenes pusē. Mēs panāksim lielas pārmaiņas, kas palīdzēs citiem mazajiem Džeikiem visā valstī, lai vecāki var izlaist bērnus spēlēties, iet pa ielu, braukt ar automašīnām un neuztraukties par policistiem, kuri var viņus nogalināt,” sacīja Džeika Bleika tēvocis Džastins Bleiks.

Taču vienlaikus Donalda Trampa izvēlētā nostāja stingri nostāties policijas, nevis protestētāju pusē, kā arī grautiņu dalībnieku saukšana par  pašmāju teroristiem, politiski prezidentam vismaz pagaidām palīdz. Tā secina politikas vērotāji, analizējot jaunākos politiskos reitingus trīs mēnešus pirms ASV prezidenta vēlēšanām.

Jaunākie dati liecina, ka  Donalds Tramps samazinājis līdzšinējo sava konkurenta Džo Baidena izrāvienu reitingos.

Vairākās aptaujās konstatēts, ka pašlaik Baidens apsteidz Trampu vairs tikai par diviem procentiem līdzšinējo septiņu un astoņu procentu vietā, bet pozitīvi par līdzšinējā prezidenta darbu izsakās 46 procenti amerikāņu. 

KONTEKSTS:

Protesti Kenošā, kas pārauga nemieros, aizsākās pēc tam, kad internetā parādījās videomateriāls, kurā redzams, kā policists vairākas reizes sašauj mugurā 29 gadus veco afroamerikāni Džeikobu Bleiku. Notikuma brīdī vīrietis esot grasījies kāpt automašīnā, kur atradās trīs viņa bērni. Sadursmēs jau gājuši bojā divi cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti