Tramps: Ir laiks veidot konstruktīvu sadarbību ar Krieviju

Ir pienācis laiks ar Krieviju veidot konstruktīvu sadarbību, svētdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps divas dienas pēc pirmās tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Tomēr vienlaikus Tramps uzsvēra, ka pret Maskavu noteikto sankciju atcelšana netiks apspriesta, „kamēr nebūs atrisinātas Ukrainas un Sīrijas problēmas.” Savukārt Putins pēc tikšanās ar Trampu pauda uzskatu, ka Krievija „vismaz daļēji” var ar ASV izveidot tādas attiecības, kādas tai vajadzīgas.

Tramps: Ir laiks ar Krieviju veidot konstruktīvu sadarbībuGints Amoliņš
  ASV prezidents Donalds Tramps šodien četros tvītos aprakstīja savu pirmo tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kas notika piektdien G20 valstu līderu samitā Hamburgā.

  Sociālajā tīklā `"Twitter" Tramps vispirms uzsvēra, ka „divreiz stingri [izdarīja] spiedienu uz Putinu jautājumā par Krievijas jaukšanos [ASV] vēlēšanās.” Tramps piebilst, ka Putins apsūdzības „stingri noliedza”, bet neatklāja, kā viņš uz to reaģēja, vien norādot, ka savu viedokli jau ir izteicis.

  Iepriekš Tramps paudis pretrunīgus viedokļus par šo jautājumu. Bet izmeklēšanu par to, vai viņa priekšvēlēšanu kampaņas komandai bijušas saites ar Kremli, Tramps nosaucis par raganu medībām.

  Tramps svētdien arī paziņoja, ka ar Putinu pārrunājuši ideju par, viņa vārdiem, „necaursitamas kiberdrošības vienības” izveidi, lai novērstu hakeru uzbrukumus vēlēšanu procesam, tomēr vairāk detaļu nesniedza.

  Pievēršoties Krievijas un ASV attiecībām kā tādām, Tramps paziņoja, ka „ir pienācis laiks virzīties uz priekšu konstruktīvas sadarbības veidošanā ar Krieviju.” ASV prezidents uzsvēra, ka abi piektdienas sarunās vienojušies par pamiera izsludināšanu atsevišķās Sīrijas daļās, kas stājās spēkā svētdien pusdienlaikā.

   

   

  Tomēr vienlaikus Tramps paziņoja, ka, tiekoties ar Putinu viņi neapsprieda sankcijas, ko rietumvalstis ieviesušas pret Krieviju par Krimas aneksiju un tās lomu situācijas destabilizācijā Ukrainas austrumos. Tramps uzsvēra, ka „nekas netiks darīts, kamēr nebūs atrisinātas Ukrainas un Sīrijas problēmas.”

   

   

  Krievijas prezidents Putins sarunas ar Trampu savukārt jau bija komentējis sestdien preses konferencē G20 samita noslēgumā. Putins teica, ka viņam radies iespaids, ka Krievija „vismaz daļēji” var ar ASV izveidot tādas attiecības, kādas tai vajadzīgas:

  „Tramps, ko redzam televīzijā, ļoti atšķiras no tā, kāds viņš ir realitātē. Viņš ir pilnīgi konkrēts, pilnīgi adekvāti uztver sarunu biedru, ātri analizē. Tādēļ es domāju, ja mēs attiecības būvēsim tādā veidā, kādā noritēja mūsu saruna, tad ir pamats domāt, ka mēs varēsim vismaz daļēji atjaunot to sadarbības līmeni, kāds mums ir vajadzīgs.”

  Tikmēr ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons svētdien aicināja Krieviju rīkoties, lai izbeigtu konfliktu Ukrainas austrumos, kur Maskava atbalsta prokremliski noskaņoto separātistu kaujiniekus. Tilersons vizītēs laikā Kijevā tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošanko un paziņoja, ka Krievijai ir jāsper pirmais solis situācijas deeskalācijai Ukrainas austrumos.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti