Tramps iestājas par ASV kodolarsenāla paplašināšanu

Jaunievēlētais Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps iestājas par būtisku valsts kodolarsenāla paplašināšanu. Par to viņš paziņoja tviterī.  

Viņš norādījis, ka ASV vajadzētu būtiski palielināt un attīstīt savu kodolspēku, kamēr pasaule nesāks adekvāti novērtēt kodolieročus.  

Raidsabiedrība BBC norāda, ka daudzi “Twitter” lietotāji negatīvi reaģēja uz šo paziņojumu, rakstot, ka kodolarsenāla paplašināšana var būt bīstama, bet pati ideja darīt to miera nodrošināšanai ir absurda.

Par ASV kodolieroču arsenāla modernizēšanu vēl gada sākumā iestājas pašreizējais prezidents Baraks Obama. Viņš piedāvāja atvēlēt aptuveni triljonu ASV dolāru 30 gadu laikā, lai pilnībā to atjaunotu.

Savukārt Tramps vēl priekšvēlēšanu kampaņas laikā pauda, ka uzskata Krievijas kodolieroču arsenālu par modernāku nekā ASV rīcībā esošo.   

Par nepieciešamību stiprināt kodolarsenālu ceturtdien, 22.decembrī, paziņoja arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņš aicināja nostiprināt valsts kodolspēkus, gādājot, lai to raķetes spēj pieveikt ikvienu pretraķešu aizsardzības sistēmu, ziņoja aģentūra LETA.

"Mums ir jāstiprina stratēģisko kodolspēku potenciāls, īpaši raķešu kompleksi, kas uzticami spēj izkļūt cauri jebkurai esošai vai iespējamai pretraķešu aizsardzības sistēmai," Krievijas ziņu aģentūras citē Putina teikto Krievijas Aizsardzības ministrijā notikušā sanāksmē.

"Mums uzmanīgi jānovēro ikvienas izmaiņas spēku līdzsvarā un politiski militārajā situācijā pasaulē, īpaši gar Krievijas robežām, un ātri jāpielāgo plāni par draudu mūsu valstij neitralizēšanu," viņš piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti