Tramps draud paplašināt sarakstu ar valstīm, kuru pilsoņiem liegts ieceļot ASV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) apsver iespēju paplašināt to valstu sarakstu, kuru pilsoņiem ir apgrūtināta vai liegta ieceļošana ASV. Par to paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps. Sākotnējā informācija liecina, ka starp šīm valstīm ir arī ASV sabiedrotās. Vienlaicīgi Tramps piedraudējis Eiropas Savienībai (ES) ar iespaidīgām nodevām Eiropā ražotiem automobiļiem, ja vien Brisele nepiekāpsies jautājumā par transatlantisko brīvās tirdzniecības līgumu.

ĪSUMĀ:

  • Tramps apstiprinājis, ka drīzumā ieceļošana ASV varētu būt liegta vēl vairāku valstu pārstāvjiem.
  • Pirms diviem gadiem ieviestais aizliegums pašlaik attiecas uz septiņām galvenokārt musulmaņu apdzīvotajām valstīm.
  • Pagaidām informācija par konkrētām valstīm netiek sniegta; prezidents solījis drīz informēt par jaunumiem.
  • Aizliegumus varētu piemērot pret Baltkrieviju, Mjanmu, Eritreju, Kirgizstānu, Nigēriju, Sudānu, Tanzāniju, vēsta "Politico".
  • Aizliegums varētu neattiekties uz visiem valsts iedzīvotājiem, bet gan, piemēram, uz atsevišķām vīzu grupām.
  • Tramps kārtējo reizi piedraudējis piemērot Eiropā ražotām automašīnām milzīgas muitas nodevas.

Tramps draud paplašināt sarakstu ar valstīm, kuru pilsoņiem liegts ieceļot ASV
00:00 / 03:03
Lejuplādēt
Laikā, kad ASV Senātā ir sākusies prezidenta Trampa impīčmenta izmeklēšanas procedūra, pats Tramps nācis klajā ar kārtējiem draudiem ārvalstīm.

 

Piedaloties Šveices kūrortā Davosā notiekošajā Pasaules ekonomikas forumā, Tramps apstiprinājis, ka drīzumā ieceļošana ASV varētu būt liegta vēl vairāku valstu pārstāvjiem.

Pirms diviem gadiem ieviestais aizliegums pašlaik attiecas uz septiņām galvenokārt musulmaņu apdzīvotajām valstīm – Lībiju, Irānu, Somāliju, Sīriju, Jemenu, Ziemeļkoreju un Venecuēlu.

Taču, izvērtējot to, kas pašlaik notiek pasaulē, ASV prezidents uzsvēris, ka valstij ir nepieciešams būt drošai. Tieši tāpēc aizliegumu saraksts varētu tikt paplašināts uz vairākām Eiropas, Āfrikas un Āzijas valstīm. Pagaidām gan nekāda informācija par konkrētām valstīm netiek sniegta, bet prezidents ir solījis par jaunumiem informēt tuvākajā laikā.

Izdevums "Politico", atsaucoties uz diviem informētiem avotiem, informē, ka ieceļošanas aizliegumus varētu piemērot pret Baltkrieviju, Mjanmu, Eritreju, Kirgizstānu, Nigēriju, Sudānu un Tanzāniju.

Tiek uzsvērts, ka aizliegums varētu neattiekties uz visiem valsts iedzīvotājiem, bet gan uz atsevišķiem valdības pārstāvjiem vai uz atsevišķām vīzu grupām.

"Politico" arī uzsver, ka daudzas no minētajām valstīm ir uzskatāmas par ASV sabiedrotajām. Piemēram, Nigērija, kas palīdzējusi ASV pretterorisma cīņā.

Davosas foruma laikā ar jaunu sparu uzliesmojušas arī ASV domstarpības ar Eiropas Savienību. Tramps trešdien, 22. janvārī, kārtējo reizi piedraudējis piemērot Eiropā ražotām automašīnām milzīgas muitas nodevas – aptuveni 25%, ja vien ES nebūs gatava piekāpties sarunās par transatlantisko tirdzniecības līgumu.

"ASV gadiem ir zaudējušas 150 miljardus dolāru un pat vairāk, sadarbojoties ar ES. Viņiem ir tirdzniecības barjeras, kas liedz tirgoties, viņiem uz visu ir muitas nodevas.

Atklāti sakot, ar viņiem ir daudz grūtāk sadarboties nekā ar Ķīnu. Mums ar Ķīnu tagad ir lieliskas attiecības, lai arī vēl nesen bija izaicinoši un pat ļoti izaicinoši brīži.

Es ceru, ka otrā fāze ar viņiem mums virzīsies uz priekšu vieglāk. Es no sākuma gribu tikt galā ar Ķīnu, lai es cieņpilni varētu ķerties klāt Eiropai," paziņoja Tramps.

Tramps pieļāva, ka par spīti domstarpībām tirdzniecības vienošanos ar ES varētu un vajadzētu noslēgt līdz šī gada nogalē gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām. Bet, ja vienošanās nebūs, ASV tas būs pat izdevīgāk.

Taču vairāki komentētāji prognozēja, ka smagnējās sarunas tik īsā laikā novest līdz galam vienkārši nav iespējams. Turklāt situāciju ir saasinājis arī vairāku valstu, īpaši Francijas, aicinājums ieviest nodokļus milzīgajām tehnoloģiju kompānijām. ASV šādu digitālo nodokli sauc par diskriminējošu. Iespējams, ka risinājumu izdosies panākt Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD ietvaros, kur līdzīga nodokļa ideju virza Lielbritānija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti