Tramps: Ceru, ka pret Ziemeļkoreju nebūs jāvēršas militāri

ASV prezidents Donalds Tramps vizītes laikā Dienvidkorejā ir paziņojis par to, ka viņš ļoti cer izvairīties no militāra konflikta ar Ziemeļkoreju un cer atrisinājumu panākt sarunu ceļā.

Pirms Trampa ierašanās Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā pulcējās prāvs protestētāju pūlis. Dienvidkorejieši bažījas, ka Trampa agresīvā retorika pret Ziemeļkoreju neizbēgami novedīs pie kara. Taču Tramps savu toni nu ir izmainījis – pēc tikšanās ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu viņš preses konferencē aicināja Kimu Čenunu risināt saspīlējumu mierīgā ceļā.

"Es domāju, ka mēs esam panākuši progresu. Mēs izrādam lielu spēku," norādīja Tramps. "Mēs nosūtījām trīs milzīgus lidmašīnu bāzes kuģus un ar kodolenerģiju darbināmās zemūdenes. Bet mēs lūdzam Dievu, lai mums tās nebūtu jāizmanto. Tāpēc es domāju, Ziemeļkorejai būtu jēdzīgi nākt pie sarunu galda un panākt darījumu, kas būtu izdevīgs gan Ziemeļkorejas cilvēkiem, gan pārējai pasaulei," sacīja ASV prezidents.

Tāpat kā Japānai arī Dienvidkorejai Tramps piedāvājis iepirkt militāro aprīkojumu no ASV, lai valstis sevi aizstāvētu no Ziemeļkorejas iespējamiem uzbrukumiem. Dienvidkorejas prezidents Mūns Džēins gan neapstiprina, ka šāds darījums jau būtu noslēgts, bet teica, ka apsver iespējas, kā stiprināt valsts drošību.

Lai gan Tramps uzturēsies Dienvidkorejā salīdzinoši neilgi, eksperti to nosaukuši par nozīmīgāko vizīti visā tūrē, jo ar valsts līderi viņam ir iespēja izlīdzināt nesaskaņas tirdzniecības un citos jautājumos un stiprināt tik nozīmīgo drošības sadarbību, kas ir vēstījums arī Ziemeļkorejai. Turpmākajās dienās Tramps apmeklēs arī Ķīnu, Vjetnamu un Filipīnas.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti