Dienas notikumu apskats

Pētījums atklāj, ka cilvēku verdzība Lielbritānijā ir izplatītāka, nekā pieņemts līdz šim

Dienas notikumu apskats

Uz Baltijas premjeru tikšanās darba galda – reģionālā gāzes infrastruktūra

ASV militārie risinājumi ir gatavi, Tramps aicina Ziemļkoreju rīkoties apdomīgi

Tramps brīdina Ziemeļkoreju: Viss ir gatavs kaujai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Militārie risinājumi ir gatavi, un viss ir gatavs kaujai, piektdien, 11. augustā, Ziemeļkoreju brīdināja ASV prezidents Donalds Tramps, to aicinot rīkoties apdomīgi. Phenjana savukārt apsūdzēja Vašingtonu par Korejas pussalas novešanu uz kodolkara sliekšņa. Ziemeļkoreja šonedēļ solīja izstrādāt plānu raķešu izšaušanai uz ASV teritoriju Klusajā okeānā Guamas salu. Krievija brīdina, ka spriedzes saasināšanās riski ir "ļoti augsti". 

"Militārie risinājumi tagad ir pilnībā sagatavoti", viss ir gatavs kaujai, "ja Ziemeļkoreja rīkosies neapdomīgi". Tā piektdien "Twitter" paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps, piebilstot, ka "cerams, [Ziemeļkorejas līderis] Kims Čenuns atradīs citu ceļu!"

Tramps pastiprināja draudus Phenjanai pēc tam, kad iepriekš tai bija piedraudējis ar "uguni un dusmām, kādu pasaule nav pieredzējusi", bet ceturtdien paziņoja, ka šis brīdinājums varbūt "nebija pietiekams".

Pagājušajā sestdienā ANO Drošības padome vienbalsīgi apstiprināja plašas ekonomiskās sankcijas pret komunistisko un kodolambiciozo Ziemeļkoreju. Iepriekš jūlijā tā bija īstenojusi divu starpkontinentālo raķešu izmēģinājumus.

Phenjana sankcijas nosodīja, bet, eskalējoties vārdu apmaiņai ar Trampu, paziņoja, ka tuvāko dienu laikā izstrādās plānu, lai izšautu raķetes uz ASV Klusā okeāna teritoriju Guamu, kur bāzējas ASV stratēģiskie bumbvedēji un dzīvo vairāk nekā 160 tūkstoši ASV pilsoņu.

Vienlaikus piektdien Ziemeļkorejas valsts mediji apsūdzēja Vašingtonu par "krimināliem centieniem korejiešu nācijai uzspiest kodolkatastrofu".

Eskalējoties vārdu apmaiņai un Trampa izteikumiem, viņa valdības locekļi Vašingtonā ieņem krasi diplomātiskāku pieeju un uzsver sarunu nozīmi. Piemēram, ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss brīdināja - karš ar Ziemeļkoreju būtu katastrofāls un uzsvēra diplomātisko centienu nozīmi.

"Mans uzdevums un atbildība ir sagatavot militāros plānus gadījumam, ja tie būs vajadzīgi. Tomēr patlaban jūs redzat valsts sekretāra Reksa Tilersona un ASV vēstnieces ANO Nikijas Heilijas centienus. Amerikas centienus virza diplomātija, tie gūst diplomātiskus rezultātus, un es pie tā šobrīd vēlētos palikt.

Kara traģēdija ir pietiekami ir labi zināma, lai tam nebūtu nepieciešams cits raksturojums, kā vien tas, ka tas būtu katastrofāls," sacīja Matiss.

Vienlaikus Maskava piektdien paziņoja, ka to "ļoti uztrauc" Vašingtonas un Phenjanas vārdu apmaiņa. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs teica, ka "riski ir ļoti augsti, īpaši ņemot  vērā retoriku, kad tiek izteikti tieši spēka pielietošanas draudi". Viņa ieskatā, ASV kā daudz spēcīgākai valstij nekā Ziemeļkoreja būtu jāsper pirmais solis spriedzes atvēsināšanā.

Krievija kopā ar Ziemeļkorejas tuvāko sabiedroto Ķīnu nākusi klajā ar iniciatīvu situācijas nomierināšanai. Tā paredz, ka Phenjana pārtrauc raķešu izmēģinājums apmaiņā pret to, ka ASV izbeidz militārās mācības reģionā.

Tramps iepriekš kritizējis Ķīnu, ka tā nedara pietiekami sava kaimiņa savaldīšanai. Pēdējās dienās valdot kaujinieciskai retorikai, Ķīnas valsts laikraksts "Global Times" rakstīja, ka Pekinai vajadzētu palikt neitrālai, ja Ziemeļkoreja pirmā īsteno uzbrukumu, kas apdraud ASV. Bet, ja pirmās uzbrūk ASV un Dienvidkoreja, lai Ziemeļkorejā mainītu režīmu, tad Ķīnai jāiejaucas, rakstīja izdevums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti