Tramps: «Brexit» plāns var apdraudēt Lielbritānijas tirdzniecību ar ASV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

„Tāds „Brexit” plāns, kādu šobrīd Lielbritānija slēdz ar Eiropas Savienību, var apdraudēt turpmāko tirdzniecību ar ASV,” pavēstīja ASV prezidents Donalds Tramps. Viņš atzina, ka diezin vai Lielbritānija to ir gribējusi, jo tas būtu ļoti nepatīkams iznākums.

„Tā izklausās kā laba vienošanās Eiropas Savienībai, bet mums vajag nopietni izvērtēt, vai Lielbritānija drīkst ar mums tirgoties. Tagad raugoties uz vienošanos, tas nav iespējams. Es nedomāju, ka premjerministre to vēlējās, un es ceru, ka viņa kaut kā šo situāciju varēs labot,” pauda Tramps.

“Bet tā, kā viss ir tagad, Lielbritānijai tirgošanos ar ASV neatļauj, un tas būtu ārkārtīgi negatīvi,” sacīja Tramps.

Londona, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa sacīto, norādīja, ka jebkurā gadījumā pēc izstāšanās no Eiropas Savienības Lielbritānija varēs slēgt divpusējas vienošanās ar citām valstīm, tajā skaitā arī ar ASV.

Pēc tam, kad izstāšanās vienošanos ir pieņēmuši visu Eiropas Savienības dalībvalstu līderi, 11. decembrī par to balsos britu parlamentā, kas vienošanos var gan pieņemt, gan arī noraidīt, atgriežot visu politiskā strupceļā.

KONTEKSTS:

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi svētdien, 25. novembrī, deva "zaļo gaismu" Apvienotās Karalistes un ES "šķiršanās" līgumam. Vienošanās par to prasīja 18 mēnešus intensīva darba, bet, lai to akceptētu, valstu līderiem bija vajadzīga nepilna stunda.   27 ES valstu līderi svētdien deva savu akceptu diviem dokumentiem. Pirmais ir līgums par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES jeb tā saucamais "šķiršanās" līgums. Tas ir teju 600 lapas garš un ir juridiski saistošs.

2016. gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017. gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017. gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Tomēr vienošanās paredz pārejas periodu līdz 2020. gada beigām. Tas ir nepieciešams, lai abas puses varētu vienoties par turpmāko attiecību modeli. Šajā laikā spēkā paliks esošā kārtība.

Bet, ja Lielbritānija tomēr pamet bloku bez jebkāda līguma, tad jau 30.martā var iestāties vērā ņemamas sekas. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji, kas sadarbojas ar Apvienoto Karalisti, ir aicināti nopietni gatavoties šādai iespējai. Šķiršanās bez vienošanās var radīt nopietnas problēmas gan ar preču piegādi, gan ar muitas kontroli, gan ar dažādām atļaujām un licencēm, kas nebūs vairs spēkā. Arī privātpersonu ceļošana var būt apgrūtināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti