Tramps atkārtoti pieprasa finansējumu «pretimigrantu» mūrim

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps īpašā televīzijas uzrunā atkārtoti pieprasījis 5,7 miljardus dolāru jeb gandrīz 5 miljardus eiro pretimigrantu mūra būvniecībai pie robežas ar Meksiku. Viņš arī nodēvēja nelegālo imigrāciju par augošu krīzi.

Tramps atkārtoti pieprasa finansējumu «pretimigrantu» mūrim
00:00 / 03:11
Lejuplādēt

Tramps pauda, ka muitas un robežsardzes aģenti katru dienu sastopas ar tūkstošiem imigrantu, kuri mēģina iekļūt valstī, un varas iestādēm vairs nav iespējas viņus izmitināt vai nosūtīt atpakaļ uz mītnes zemēm. "Amerika ar lepnumu uzņem miljoniem likumīgu imigrantu, kuri bagātina sabiedrību un dod ieguldījumu mūsu nācijai, bet visiem amerikāņiem kaitē nekontrolēta nelegālā imigrācija," paudis Tramps.

“Augoša humānā un drošības krīze pastāv uz mūsu dienvidu robežas. To parāda muitas un robežsardzes darbinieki, kuriem katru dienu jāsastopas ar tūkstošiem imigrantu, kas nelagāli cenšas iekļūt mūsu valstī,” teicis Tramps. ASV prezidents norādīja, ka vairāk nav ne vietas, ne iespējas uzreiz nosūtīt atpakaļ cilvēkus, kuri robežu škērsojuši nelegāli. Vienlaikus Tramps nenoraidīja iespēju, visiem, kuri ir likumīgi ieceļojuši ASV tikt uzņemtiem. Viņuprāt, šādi cilvēki un ģimenes tikai bagātinot sabiedrību un nāciju.

Iepriekš Tramps pieļāva iespēju izsludināt ārkārtas stāvokli uz robežas un šādā veidā nodrošināt finansējumu mūra būvniecībai bez Kongresa piekrišanas, tomēr runā viņš šo ideju nepieminēja. Tikmēr prezidenta un parlamenta strīda dēļ vēl joprojām ir apturēts daudzu federālo varas iestāžu darbs, un eksperti atturas prognozēt, kad šo problēmu atrisinās.

Situācija nav pieņemama ASV Pārstāvju palātas spīkerei no demokrātiem Nensijai Pelosi. Viņa uzskata, ka Tramps, lai iegūtu finansējumu “sienas” celtniecībai, izmanto situāciju, kurā ASV valdības darbs finansējuma trūkuma dēļ ir apturēts. Līdz ar to Pārstāvju palātas spīkere vērš uzmanību uz to, ka šāda barjera ir dārga, neefektīva un neko nerisina, bet cietēji ir paši amerikāņi. “Prezidents Tramps ir izvēlējies sagrābt par ķilniekiem kritiskos dienestus, kas sniedz palīdzību un rūpējas par amerikāņu veselību un drošību. Tādējādi samaksa par darbu kavēta vairāk nekā 800 tūkstošiem strādājošo," norādīja Pelosi.

Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šumers kritizējis Trampu par Ovālā kabineta izmantošanu, uzrunājot pirmo reizi ASV iedzīvotājus. Šumers uzskata, ka šādi rīkojoties ASV prezidents pats rada krīzi nevis to risina, īpaši jau atsakoties parakstīt likumprojektu par finansējumu valdībai un federālajiem dienestiem, lai tie varētu atsākt darbu.

Prezidenta runā minētajiem skaitļiem rūpīgi sekoja faktu pārbaudītāji, kas saskata neprecizitātes un tendenciozitāti prezidenta interpretācijā par nosauktajiem skaitļiem. “Prezidents minēja, ka cilvēki, kas šķērso mūsu dienvidu robežu, ir iepriekš krimināli sodīti. Taču pētījumi liecina, ka imigranti procentuāli patiesībā izdara mazāk noziegumus, nekā šeit dzimušie amerikāņi. Plaši tika runāts arī par narkotikām, taču galvenā problēma šeit ir fakts, ka pārliecinoši lielākā daļa narkotiku mūsu valstī nonāk kontrabandas ceļā starp ostām un oficiāliem un legāliem robežas šķērsošanas punktiem. Situāciju uz robežas prezidents raksturoja kā nacionāla līmeņa krīzi, taču patiesībā pēdējo gadu laikā esam pieredzējuši diezgan dramatisku uz robežas notverto nelegālo imigrantu skaita kritumu," norādīja “Associated Press” Baltā nama korespondente Džila Kolvina.

ASV jau kopš 22. decembra ir apturēts valdības darbs, jo ASV prezidents Donalds Tramps neparaksta likumprojektu par finansējumu, uzskatot, ka tajā jābūt iekļautām arī Meksikas mūra izmaksām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt