Tramps apsver iespēju pārtraukt PVO finansēšanu

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps apsver iespēju pārtraukt Pasaules Veselības organizācijas (PVO) finansēšanu. Tā iemesls ir organizācijas pieļautās kļūdas un labvēlīga nostāja pret Ķīnas Tautas Republiku.

“Pasaules Veselības organizācija saņem milzīgas naudas summas no Amerikas Savienotajām Valstīm. Un mēs maksājam lielāko daļu naudas. Un viņi kritizēja un nepiekrita ceļošanas aizliegumam tajā laikā, kad es to izdarīju. Viņi kļūdījās. Viņi kļūdās daudzos jautājumos. Bija daudz informācijas. Viņi nemaz nevēlējās to darīt, šķiet, ka viņi ir ļoti orientēti uz Ķīnu. Un mums tas ir jāizpēta," teicis Tramps.

Tramps jau iepriekš apšaubīja Ķīnas sniegto statistiku par Covid-19 infekcijas un nāves gadījumiem, tāpēc šie pārmetumi nav negaidīti. Tomēr viņš neprecizēja, kad šādu lēmumu varētu pieņemt un vai finansējums organizācijai tiks liegts  pilnībā vai daļēji.

Tikmēr ASV mediķi ziņo, ka valstī pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti 1939 jauni Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, kas ir lielākais jaunu upuru skaits pasaulē vienā diennaktī kopš pandēmijas sākuma. Ņujorkā mirušo skaits pieaudzis līdz 3202 cilvēkiem, un tas ir vairāk nekā 2001. gada 11. septembra terora aktos. Valstī kopumā ar Covid-19 inficēti jau 400 tūkstoši personu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti