Tramps apsūdz Ķīnu par iejaukšanos gaidāmajās Kongresa vēlēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

ASV prezidents Donalds Tramps apsūdz Ķīnu par iejaukšanos drīzumā gaidāmajās ASV Kongresa starptermiņa vēlēšanās. Uzstājoties ANO Drošības padomē, viņš teica, ka Ķīnā negrib Trampa uzvaru, jo viņš tai stājies pretim tirdzniecības jautājumos. Pekina pārmetumus noraida.

Novembrī gaidāmās ASV Kongresa starptermiņa vēlēšanas izšķirs, vai Trampa republikāņi saglabās vairākumu abās palātās.  

ANO Drošības padomes sanāksme Ņujorkā, kurā piedalījās Tramps, bija paredzēta, lai koncentrētos uz diskusijām par masu iznīcināšanas ieročiem. Šajā ziņā Tramps atkārtoti vērsās pret Irānas kodolvienošanos, no kuras Vašingtona ir izstājusies. Viņš teica, ka šī vienošanās Teherānai nodrošina „regulāru” naudas plūsmu, kas tai palīdzējusi „sēt haosu”.

Tomēr ANO Drošības padomes sanāksmi Tramps izmantoja, arī lai vērstos pret Ķīnu, ar kuru uzsācis tirdzniecības karu. Pēdējā laikā ASV prezidents Pekinu sācis kritizēt par mēģinājumiem ietekmēt novembrī gaidāmās Kongresa starptermiņa vēlēšanas.

Tajās izšķirsies trešdaļas Senāta vietu liktenis, kā arī tiks balsots par visām Pārstāvju palātas deputātu vietām. Patlaban abās palātās vairākums ir Trampa republikāņiem – ja tie zaudēs vairākumu vienā no tām, Trampa administrācijai būs grūtāk īstenot savu politiku.

ANO Drošības padomē Tramps teica, ka Savienotās Valstis konstatējušas, ka „Ķīna mēģinājusi iejaukties [ASV] gaidāmajās 2018.gada vēlēšanās”:

“Viņi negrib, lai es vai mēs uzvaram, jo es esmu pirmais prezidents, kurš ir stājies pretī Ķīnai tirdzniecības jomā, un mēs gūstam uzvaru tirdzniecības jomā,” paziņoja Tramps.

Viņš vēlāk teica, ka viņa rīcībā ir pierādījumi, kas to apliecinātu, taču viņš tos nevar publicēt.

Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji Trampa teikto noraidīja kā „nepamatotas apsūdzības”.

Viņš uzstāja, ka Ķīna „nav iejaukusies un neiejauksies citu valstu iekšējās lietās”.

Kā noprotams, vismaz daļēji Trampa apsūdzības pret Pekinu balstītas bažās par to, kādus tieši atbildes tarifus Ķīna ievieš pret ASV, atbildot uz Vašingtonas tirdzniecības tarifiem. Proti, ka Pekina ieviesusi tādus atbildes tarifus, kuru mērķis ir visvairāk kaitējuma nodarīt tām Savienoto Valstu daļām, kuru iedzīvotāji visvairāk atbalsta Trampu.

Šonedēļ Ņujorkā norisinās ANO Ģenerālā asambleja, kurā Tramps uzstājās jau otrdien, tostarp nosodot pastāvošo globālo tirdzniecības kārtību un negodīgas tirdzniecības prakses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti