Tramps apstiprina: Ziemeļkoreja vēl aizvien rada draudus ASV

“Ziemeļkoreja vēl arvien rada ārkārtējus draudus Savienotajām Valstīm,” apstiprina ASV prezidents Donalds Tramps.  Viņš ir parakstījis rīkojumu, kas par gadu pagarina tās saukto “nacionālo ārkārtas situāciju” un joprojām neatceļ ekonomiskās sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Šis paziņojums seko tikai desmit dienu pēc abu līderu tikšanās Singapūrā, kur Donalds Tramps un Kims Čenuns tikās vēsturiskā samitā un pasaulei vēstīja par jaunas attiecību lappuses pāršķiršanu.

ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna satikšanās Singapūrā lika daudzviet pasaulē cerēt, ka globālā miera nostiprināšanā ir sperts vēsturisks solis. Arī pats ASV līderis publiski vēstīja, ka no Ziemeļkorejas tagad vairs nedraud kodolbriesmas, ka tā ir valsts ar lielu nākotni.

Tramps arī paziņoja, ka ASV pat pārtrauc militārās mācības ar Dienvidkoreju, ko daudzi nodēvēja par pārsteidzīgu soli. Analītiķi apšaubīja, vai abu pušu toreiz Singapūrā parakstītajos dokumentos ir pietiekami apliecinājumi, ka Ziemeļkoreja ir gatava iznīcināt savu kodolarsenālu un vai Vašingtona negrasās ziedot vairāk nekā Phenjana.

Tagad šīs šaubas nostiprina arī nupat ASV prezidenta Donalda Trampa paziņotais, ka Ziemeļkoreja vēl arvien rada ārkārtējus draudus Savienotajām Valstīm. Tramps ir parakstījis rīkojumu, kas par gadu pagarina tās saukto “nacionālo ārkārtas situāciju” un vēlreiz apstiprina ekonomiskās sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Tramps: Ziemeļkoreja joprojām rada draudusIna Strazdiņa

Tiesa šāda nacionālās ārkārtas situācijas dokumenta parakstīšana ASV ir ierasta lieta jau kopš 2008. gada un sankcijas pret Ziemeļkoreju atkal par gadu ir parakstījuši arī iepriekšējie līderi.

Taču republikānim Trampam opozīcijā esošie demokrāti norāda, ka prezidenta paša administrācija ar šo paziņojumu pilnībā nosvītro visus tos vēstījumus, kas ir izskanējuši aizvadītajās nedēļās. 

Arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ir apstiprinājis, ka sarunas ar Ziemeļkoreju turpināsies ekonomiskajām sankcijām paliekot spēkā.

Par to, kā sarunas patlaban norit, arī ir visai dažādi signāli. ASV prezidents Donalds Tramps šonedēļ valdības sanāksmē apgalvoja, ka Ziemelkorejas atbrīvošanās no kodolieročiem  jau ir sākusies. Savukārt ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss reportieriem paziņojis, ka viņam nav zināmi nekādi soļi, kurus Ziemeļkoreja būtu spērusi šajā virzienā, un ka detalizētas sarunas vēl nav sākušās.

ASV un Ziemļkoreja saspīlētās attiecībās ir jau gadiem, bet konflikts kulmināciju sasniedza pērn, kad Ziemeļkoreja pavēstīja, ka tai ir kodolspējīga raķete, kas spētu sasniegt ASV teritoriju, un veica vairākus pasaulē asi kritizētus raķešu izmēģinājumus. Pēc naidīgas vārdu apmaiņas abi līderi tomēr piekrita satikties un tas notika 12. jūnijā neitrālā teritorijā, Singapūrā.  ASV ir apsolījusi mīkstināt ekonomiskās sankcijas pret Ziemeļkoreju, ja tā atteiksies no kodolieročiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti