Tramps aicina musulmaņu valstis uzņemties vadību cīņā pret terorismu

Arābu un musulmaņu valstīm ir jādara vairāk cīņā pret ekstrēmismu un terorismu, svētdien, 21.maijā, aicināja ASV prezidents Donalds Tramps uzrunā Saūda Arābijā. Viņš cīņu pret terorismu raksturoja kā cīņu starp labo un ļauno. Tramps uzsvēra, ka musulmaņu valstīm, to politiskajiem un reliģiskajiem līderiem reģionā ir jāuzņemas vadošā loma, lai apturētu ekstrēmisma izplatīšanos.

Ir pienācis laiks "patiesi stāties pretim islāmistu ekstrēmistu krīzei", to svētdien Saūda Arābijā paziņoja ASV prezidents Tramps, uzrunājot aptuveni 50 arābu un musulmaņu valstu līderus.

ASV prezidents aicina musulmaņu valstis uzņemties vadību cīņā pret terorismuGints Amoliņš

Tramps iepriekš ticis apsūdzēts par retoriku, kas vērsta pret musulmaņiem. Viens no viņa uzrunas Rijādā mērķiem bija mazināt bažas, ko šī retorika radīja musulmaņu pasaulē. To Tramps izdarīja, runājot par terorismu un ekstrēmismu.

"Šī nav cīņa starp dažādām ticībām, dažādām sektām vai dažādām civilizācijām. Šī ir cīņa starp barbariskiem noziedzniekiem, kas vēlas iznīdēt cilvēka dzīvību, un godprātīgiem visu reliģiju cilvēkiem, kas vēlas to pasargāt. Šī ir cīņa starp labo un ļauno," sacīja Tramps.

Viņš paziņoja, ka nav ieradies, lai kādu mācītu un teiktu citiem, kā dzīvot, bet gan tādēļ, lai piedāvātu partnerību, kas ir balstīta uz kopīgām interesēm un vērtībām.

Taču ASV prezidents uzsvēra, ka musulmaņu valstīm, to politiskajiem un reliģiskajiem līderiem ir jāuzņemas vadošā loma cīņā pret ekstrēmismu.

"Terorisms ir izplatījies visā pasaulē. Bet ceļš uz mieru sākas tieši šeit, šajā senajā un svētajā zemē. Amerika ir gatava stāvēt kopā ar jums kopīgo interešu un drošības aizstāvēšanā. Bet Tuvo Austrumu nācijas nevar gaidīt, ka amerikāņu spēks viņu vietā satrieks šo ienaidnieku. Tuvo Austrumu nācijām būs jāizlemj, kādu nākotni tās sev vēlas. Tā ir izvēle starp divām nākotnēm. Un tā ir izvēle, ko Amerika nevar izdarīt jūsu vietā. Labāka nākotne ir iespējama tikai, ja jūsu nācijas padzen teroristus un ekstrēmistus.

Padzeniet viņus! Padzeniet viņus no savām lūgšanu vietām! Padzeniet viņus no savām kopienām! Padzeniet viņus no šīs zemes!" mudināja ASV prezidents.

Pirms runas Tramps tikās ar Persijas līča sunnītu valstu līderiem, ar kuriem vienojās par centra izveidi Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā cīņai pret terorismu un tā finansēšanu.

Iepriekš sestdien, 20. maijā, Vašingtona un Rijāda parakstīja tirdzniecības vienošanās 350 miljardu ASV dolāru apmērā. Tostarp par bruņojuma piegādi Saūda Arābijai par gandrīz 110 miljardiem dolāru, kas saskaņā ar Baltā Nama paziņoto, ir lielākā bruņojuma piegādes darījums Savienoto Valstu vēsturē.

Turpinot savu pirmo ārvalstu vizīšu tūri kopš stāšanās amatā, Tramps pirmdien, 22. maijā, ieradīsies Izraēlā, bet otrdien viesosies palestīniešu teritorijās. Tālāk nedēļa turpināsies Eiropā ar vizītēm Vatikānā, Briselē NATO samitā un Sicīlijā G7 sanāksmē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti