Dienas notikumu apskats

FM gatava daļēji piekāpties strīdā par peļņas nodokļa atlaidēm ziedojumiem

Dienas notikumu apskats

Gads kopš žurnālista Šeremeta slepkavības – vainīgie nav atrasti, un to drīz arī nesola

ASV turpina virmot politiskās kaislības par Trampa un Putina slepeno sarunu

Trampam Hamburgā bijušas divas tikšanās ar Putinu

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidentam Donaldam Trampam Vācijas pilsētā Hamburgā notikušajā G20 samitā bijušas divas tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Šomēnes notikušais G20 samits Hamburgā vispirmām kārtām bija ievērības cienīgs ar to, ka tajā pirmo reizi personīgi tikās ASV un Krievijas prezidenti Tramps un Putins. Samita pirmajā dienām abiem bija divus stundu ilga tikšanās, kurā piedalījās arī abu valstu ārlietu ministri.

Tagad noskaidrojies, ka vēlāk Trampam un Putinam bija vēl viena saruna, par ko līdz šim nebija zināms. Prezidentu otrā saruna notikusi 7. jūlijā – dienu pēc abu pušu oficiālās tikšanās - kopējo vakariņu laikā, kur mediji nebija klātesoši.

Valstu līderu vakariņu laikā Tramps esot piecēlies no galda un atstājis savu vietu, lai apsēstos blakus Putinam. Neformālā saruna ilgusi vienu stundu, klātesot vien Putina oficiālajam tulkam, ziņoja laikraksts "The Washington Post".

ASV bāzētās pētniecības organizācijas "Eurasia Group" prezidents Īans Brēmers, kurš pirmais ziņoja par tikšanos, teica, ka saruna ilga "aptuveni stundu", un tā bija "ļoti dzīvīga un draudzīga". Viņš piebilda, ka tuvumā neatradās neviens cits, tādēļ sarunas tēmas nav zināmas. Pats Brēmers nebija vakariņās, bet teica, ka detaļas viņam izklāstījušas vārdā nenosauktas vakariņās klātesošas personas.

"Daudzi no līderiem, kas atradās tajā telpā, tostarp vissvarīgākie ASV sabiedrotie, bija diezgan pārsteigti. Viņiem šāda rīcība likās neparasta un uzmanības vērta. Ķermeņa valoda, jūtu ķīmija, sarunas ilgums un fakts, ka tā atspoguļoja daudz siltākas attiecības starp Putinu un Trampu nekā starp Trampu un citiem līderiem telpā," sacīja Brēmers.

Baltais nams apstiprinājis, ka šī saruna starp Trampu un Putinu tiešām notika, taču uzsvēra, kā tā nebija "otra tikšanās", bet tikai īsa saruna pēc vakariņām.

Amatpersonas Baltajā namā arī paziņoja, ka mājieni, ka tas centies "slēpt" otro tikšanos, ir "nepatiesi, ļaunprātīgi un absurdi", kā arī – ka "sarunu pie deserta nevajadzētu raksturot kā tikšanos".

Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers nesniedza plašāku informāciju par diskusijā apspriestajām tēmām.

Pats Tramps uz mediju vēstīto reaģēja ar diviem ierakstiem mikroblogošanas vietnē "Twitter". Vispirms viņš paziņoja – "Viltus ziņu stāsts par slepenām vakariņam ar Putinu ir "slims". Vācijas kanclere uzaicināja visus G20 līderus un to laulātos. Prese [par to] zināja".

Jāpiebilst, ka fakts par G20 līderu vakariņām bija zināms, bet līdz šim nebija ziņots par Trampa un Putina sarunu.

Vēlāk vēl vienā ierakstā "Twitter" Tramps turpināja kritizēt medijus. Viņš paziņoja, ka "Viltus ziņas kļūst arvien negodīgākas! Pat vakariņām, ko Vācijā sarīkoja 20 vadošajiem līderim, liek izskatīties ļaunprātīgām!".

Vācijas kancleres Angelas Merkeles runasvīrs trešdien, 19. jūlijā, medijiem norādīja, ka G20 samits ir paredzēts neformālam sarunām un ka kanclere par to neesot bijusi pārsteigta.

Tikmēr politikas eksperti izsaka minējumu, ka otrā saruna varētu liecināt par Trampa vēlmi uzlabot attiecības ar oficiālo Maskavu. Starp abām lielvalstīm ir būtiskas domstarpības, tostarp par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanas. Tomēr pēdējo dienu laikā izskanējuši vairāki amatpersonu paziņojumi, kas varētu liecināt par zināmu atkusni attiecībās.

ASV izlūkdienesti ir apsūdzējuši Krievijas valdību par iespējamo iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, tāpēc šāda saruna, kurā apspriestās tēmas nav zināmas, daudziem raisa jautājumus. Abu oficiālajā tikšanās reizē Tramps esot vairākkārt prasījis Putinam, vai viņš iejaucies ASV vēlēšanās, uz ko atbilde bijis pārliecinošs “nē”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti