Trampa vizīti Kalifornijā pavadīs protesti un demonstrācijas

ASV prezidents Donalds Tramps šodien ierodas pirmajā vizītē Kalifornijas štatā kopš stāšanās amatā. Tas notiek laikā, kad attiecības starp Trampa administrāciju un demokrātiski noskaņoto pavalsti ir saspīlētas, īpaši imigrācijas jautājumos.

Trampa vizīti Kalifornijā iezīmēs protesti un demonstrācijas – gan par, gan pret prezidentu un viņa politiku.

Kalifornija ir Savienoto Valstu lielākais štats pēc iedzīvotāju skaita. Prezidenta vēlēšanās vairākums kaliforniešu nobalsoja par Trampa sāncensi Hilariju Klintoni, un štata gubernators no Demokrātu partijas Džerijs Brauns nav vairījies kritizēt ASV prezidentu.

Kalifornija robežojas ar Meksiku, un Baltajam namam ar štatu ir nesaskaņas imigrācijas politikas jautājumos. ASV Tieslietu ministrija pirms nedēļas iesūdzēja tiesā Kalifornijas štatu par likumiem, kas, pēc ministrijas domām, apgrūtina imigrācijas dienesta amatpersonu iespējas deportēt ārvalstīs dzimušus likumpārkāpējus. Pats Tramps nedēļas nogalē apsūdzēja Kalifornijas līderus, ka tiem „nerūp noziedzība”, uz ko štata gubernators Brauns atbildēja, ka Kalifornija „koncentrējas uz tiltiem, nevis sienām”.

Tramps vizītes laikā Kalifornijā grasās aplūkot jau uzbūvētus sienas prototipus , ko viņš solījis uzcelt uz robežas ar Meksiku.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti