Trampa vizītes laikā Lielbritānijā plānoti plaši protesti

ASV prezidents Donalds Tramps pēc NATO samita Briselē ceturtdien, 12.jūlijā, ieradīsies vizītē Apvienotajā Karalistē. Kopā ar sievu Melāniju viņš Lielbritānijā uzturēsies četras dienas, taču pārsvarā atradīsies ārpus Londonas, kur gaidāmas plašas demonstrācijas pret Trampu un viņa īstenoto politiku.  

Šī ir Trampa pirmā oficiālā vizīte Lielbritānijā kopš stāšanās ASV prezidenta amatā. Tās laikā viņš tiksies ar britu premjeri Terēzu Meju, gaidāms, ka sarunas būs galvenokārt par tirdzniecības attiecībām pēc “Brexit”.

Trampa vizīte notiek brīdī, kad Mejas valdība nonākusi krīzē pēc prominentu ministru atkāpšanās.

Piektdien Trampam paredzēta tikšanās arī ar karalieni Elizabeti II. Nedēļas nogali Tramps pavadīs Skotijā, kas ir viņa mātes dzimtene un kur viņam pieder grezni golfa laukumi. Trampa vizītes laikā gan Londonā, gan Skotijā gaidāmi plašas protesta akcijas pret Trampu, kurās piedalīsies tūkstošiem cilvēku.

Tostarp demonstrāciju organizētāji Londonas debesīs grasās lidināt milzīgu, sešus metrus augstu balonu, kurā Tramps attēlots kā oranžas krāsas dusmīgs zīdainis autiņbiksītēs. Vizīti Lielbritānijā Tramps noslēgs svētdien, lai pēc tam dotos uz Helsinkiem, kur pirmdien plānota  tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti