Trampa sabiedroto sakarus ar Krieviju izmeklēs īpaši iecelts pārstāvis

Bijušais Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktors Roberts Millers ir nodevis zvērestu un kļuvis par īpašo pārstāvi, kas izmeklēs iespējamos ASV prezidenta Donalda Trampa tuvāko aprindu pārstāvju sakarus ar Krievijas amatpersonām.

Lai nodrošinātu iespējami neatkarīgu izmeklēšanu par ASV prezidenta Donalda Trampa tuvāko sabiedroto sakariem ar Krieviju, Savienoto Valstu Tieslietu departaments iecēlis īpašo pārstāvi izmeklēšanas vadīšanai.

Demokrātu prese to uzskata par signālu neticībai Baltā nama paziņojumiem, ka šaubām par slepeniem darījumiem ar Krieviju nav pamata. Turklāt politisko skandālu Vašingtonā vēl asāku vērš arī Krievijas prezidenta izteikumi.

Šis ir nozīmīgs lēmums, taču neviens komentārs no ASV Tieslietu departamenta vadības puses nav nācis. Nominācija liecina — lai cik pārliecinoši prezidents Tramps centies kliedēt bažas par savu cilvēku sakariem ar Krieviju, tas nav līdzējis, un republikāņi piekāpušies demokrātu prasībām par rūpīgu un neatkarīgu izmeklēšanu.

"Speciālā pārstāvja iecelšana notiek tieši vienu dienu kopš gaismā nāca ziņas, ka FIB priekšnieks Komijs februārī ir sastādījis dienesta ziņojumu, kurā fiksēta saruna ar prezidentu Trampu Ovālajā kabinetā," stāstīja ASV Tieslietu departamenta “Associated Press” reportieris Eriks Takers.

Saskaņā ar ziņojumu prezidents vaicājis, vai nu jau atlaistais FIB direktors Džeimss Komijs saredz iespēju beigt izmeklēšanu pret Maiklu Flinu, bijušo prezidenta Nacionālās drošības padomnieku.

"Tas ir pozitīvs pavērsiens. Nepārprotami šajā izmeklēšanā bija nepieciešams zināms neatkarības līmenis. Ceram, ka Millers, būs pilnīgi neatkarīgs savos pienākumos un viņam būs visi nepieciešamie resursi izmeklēšanas veikšanai," izteicās ASV Demokrātu partijas kongresmenis Rubens Galēgo.

"Uzskatu, ka ka tas bija nepieciešams. Vispār es pārāk neticu īpašajiem pārstāvjiem, jo viņi var aiziet pašplūsmā. To sakot, man tomēr ir liela pārliecība par Bobu Milleru. Ja nepieciešams īpašais pārstāvis, tad viņš ir lieliska izvēle," izteicās Savukārt Republikāņu partijas kongresmenis Pīters Kings.

Tikmēr Kremlis pielējis eļļu skandālam Vašingtonā, ironizējot par to, ka Tramps izpaudis slepenas ziņas tikšanās gaitā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins izteicies, ka "redzams, kā Savienotajās Valstīs attīstās politiskā šizofrēnija. Nekā citādi nevar izskaidrot šos pārmetumus prezidentam par kaut kādu noslēpumu izpaušanu Lavrovam. Un, starp citu, es jau esmu ar Lavrovu par to runājis šodien un mums nāksies viņam izteikt brīdinājumu par to, ka nepadalījās šajos noslēpumos ar mums. Nedz ar mani, nedz Krievijas specdienestu pārstāvjiem".

Kremļa saimnieka ironija Atlantijas okeāna otrā pusē smieklīga gan nešķiet un skandālus, kas nepamet Balto namu, padara tikai asākus, liekot ASV presei arvien biežāk Krieviju saukt par naidīgu valsti.

Līdz ar šo iecelšanu, bijušais FIB direktors Roberts Millers vadīs izmeklēšanu par iespējamajiem sakariem starp prezidenta Donalda Trampa tuvāko komandu. 12 gadus viņš vadījis biroju, tostarp 11.septembra terora akta laikā ASV un izpelnījies milzīgu cieņu abu partiju nometnēs. Šajā amatā viņš ziņos tieši Savienoto Valstu ģenerālprokurora vietniekam.

Tikmēr Krievija turpina oficiāli noliegt arī iejaukšanos ASV vēlēšanās un sauc tās par “viltus ziņām”. To šodien speciāli sasauktā preses konferencē atkārtoti uzsvēra Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti