Trampa personiskās intereses advokāts sauc arī par nacionālajām interesēm

ASV prezidenta impīčmenta tiesas prāvā republikāņu juristi nākuši klajā ar jauniem argumentiem, apgalvojot, ka ASV prezidenta personiskās intereses ir arī nacionālās intereses. Šādi argumenti izpelnījušies demokrātu likumdevēju nosodījumu. Šādi apgalvojumi izskanējuši laikā, kad Senātā notiek aktīvas diskusijas par to, vai uzaicināt liecināt arī bijušo Nacionālās Drošības padomnieku Džonu Boltonu, kura apgalvojumi viņa jaunajā grāmatā varētu apgāzt Trampa aizstāvības argumentus.

Trampa personiskās intereses advokāts sauc arī par nacionālajām interesēmUģis Lībietis

  ASV prezidenta Donalda Trampa impīčmenta iztiesāšanā ASV Senātā šajās divās dienās abu partiju pārstāvjiem ir iespējas uzdot interesējošos jautājumus gan prezidenta aizstāvības pusei, gan demokrātu apsūdzētājiem. Iepriekš atsevišķi komentētāji pauda viedokli, ka demokrātiem ir izdevies visai veiksmīgi tikt galā ar Trampa advokātu argumentiem, bet trešdien, 29.janvārī, izskanējis viedoklis, par kuru daudzi pauduši izbrīnu.

  Kā paziņojis viens no Trampa advokātiem Alans Deršovics, ja prezidents cenšas panākt savu pārvēlēšanu amatā, viņa personiskās intereses ir arī nacionālās intereses.

  “Katra publiska amatpersona, kuru es pazīstu, uzskata, ka viņa ievēlēšana ir sabiedrības interesēs. Un parasti tas tā arī ir. Ja prezidents izdara kaut ko, kas, viņaprāt, nodrošinās viņa ievēlēšanu sabiedriskās interesēs, to nevar uzskatīt par „pakalpojumu pret pakalpojumu”, kas var novest pie impīčmenta,” sacīja advokāts.

  Sašutumu par šādiem argumentiem paudis Senāta Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs no demokrātu partijas Adams Šiffs: “Visa veida pakalpojumu sniegšana tiek atļauta. Vai tas tiešām ir tas, ko mēs esam gatavi teikt attiecībā par šī prezidenta vai nākamā rīcību? Ja jā, tad nākamais ASV prezidents var aicināt uzsākt izmeklēšanu pret jums, viņš varēs aicināt jebkuru ārvalsti palīdzēt viņam priekšvēlēšanu cīņā. Un arguments būs – Donalds Tramps tika attaisnots tieši par šādām darbībām, tāpēc par tām no amata atstādināt nedrīkst.”

  Tikmēr impīčmenta procedūras uzmanības centrā nonācis bijušais ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons, kurš drīzumā vēlas publiskot savu grāmatu. Tajā tiktu apstiprināts, ka prezidents Donalds Tramps ir devis tiešus norādījumus aizturēt 390 miljonu drošības palīdzību Ukrainai līdz brīdim, kamēr Kijeva nepalīdzēs vairākās izmeklēšanās pret ASV demokrātiem, tostarp Džo Baidena ģimeni.

  Šāds apgalvojums, ja tā patiesums tiks pierādīts, apgāztu Republikāņu aizstāvības argumentus, ka tiešu liecinieku šādai palīdzības aizkavēšanai nav. Reaģējot uz laikrakstā „New York Times” publicētajiem fragmentiem no gaidāmās grāmatas,

  ASV Baltais nams cenšas panākt izdevuma publicēšanas atlikšanu.

  Kā iemesls tiek minēto drošības apsvērumi, jo grāmatā esot ļoti daudz slepenas informācijas.

  Pats Boltons un viņa advokāti gan šādus apgalvojumus noliedz. Senāta demokrāti joprojām vēlas panākt, lai Boltons sniegtu savas liecības arī impīčmenta tiesas procesā. Baltais nams un vadošie Republikāņu partijas līderi gan cenšas šādu iespējamību novērst, taču daži republikāņu senatori tomēr ir gatavi atbalstīt šādu liecinieku uzklausīšanu.

  Balsojums par to, vai uzaicināt jaunus lieciniekus, senātā gaidāms piektdien, 31.janvārī. Vēl pirms dažām dienām izskanēja ziņas, ka Republikāņu vadībai nepietiek balsu, lai liecinieku uzaicināšanu bloķētu, bet republikāņi esot pārliecināti, ka balsu pietiek. Tas nozīmē, ka, ļoti iespējams, jau līdz šīs nedēļas beigām Trampu varētu attaisnot.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti