Trampa padomnieks uzbrukumu protestētājiem nosauc par teroraktu

Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Herberts Makmāsters uzbrukumu antirasistiskajiem protestētājiem Šarlotsvilā nodēvējis par terora aktu.  Baltā nama pārstāvji arī uzsvēra, ka prezidents nosoda baltādainos rasistus.

“Es domāju, ka ikviens uzbrukums cilvēkiem ar mērķi vairot bailes ir terorisms. Tas atbilst terorisma definīcijai. Bet kas ir noticis šeit?  Mēs redzam kādu noziedznieku, kurš ir veicis uzbrukumu citiem amerikāņiem. Noziegumu, kurš, iespējams, bija motivēts, un mēs izmeklēšanā redzam neiecietību un fanātismu, ko jau pieminēju un kas mums jāiznīcina mūsu valstī,” sacīja Makmāsters.

Intervijā Makmāsters norādīja, ka personas tiesības un brīvības, kā arī cieņa pret jebkuru cilvēku neatkarīgi no viņa rases  un ticības ir valsts pamatvērtības. Viņš arī uzdeva retorisku jautājumu, ko var darīt ikviens ASV iedzīvotājs, lai to nodrošinātu.

Šarlotsvilas uzbrukumu nosodīja arī citas augstas Baltā nama amatpersonas. Prezidents jau iepriekš pauda sašutumu par daudziem naida, fanātisma un vardarbības kliedzošiem demonstrējumiem, tomēr neizteica nepārprotamu nosodījumu baltādainajiem rasistiem. Tāpēc viņa administrācijas pārstāvji bija spiesti precizēt viedokli un uzsvēra, ka Tramps nosoda arī kukluksklaniešus, neonacistus un visus ekstrēmistu grupējumus.

Jau vēstīts, ka sestdien, 12.augustā, kāds 20 gadus vecs Ohaio štata iedzīvotājs ar automašīnu apzināti ietriecās protestētāju pūli. Uzbrukumā gāja bojā viens cilvēks, bet ievainojumus guva vairāki desmiti personu.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 17890
Nacisti ir tādi paši kretīni kā ISIS.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti