Pusdiena

Pusdiena 05.01.2017

Pusdiena

Doktorantūras programmu skaits ik gadu aug, lai gan studentu kļūst mazāk

Trampa komanda jau plāno atcelt Obamas veselības aprūpes reformu

Trampa komanda jau plāno atcelt Obamas veselības aprūpes reformu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas pirmais uzdevums būs līdzšinējā prezidenta Baraka Obamas ieviesto veselības aprūpes sistēmas reformu atcelšana. Par to paziņojis jaunievēlētais Savienoto Valstu viceprezidents Maiks Penss. Republikāņi sola vietā piedāvāt alternatīvu risinājumu.

Kad jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps pēc divām nedēļām stāsies amatā, pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā republikāņi kontrolēs gan Balto namu, gan abas Kongresa palātas.

Republikāņi kā vienu no galvenajiem solījumiem uzstādījuši atcelt līdzšinējā demokrātu prezidenta Baraka Obamas 2010.gadā iesviestās veselības aprūpes sistēmas reformas, dēvētas par “Obamacare”. Šīs reformas tiek uzskatītas par vienu no Obamas politikas galvenajiem sasniegumiem viņa astoņu gadu prezidentūras laikā.

Pateicoties tām, veselības apdrošināšana kļuva pieejama vairāk nekā 20 miljoniem amerikāņu, kas pirms tam to nevarēja atļauties. Tomēr reformu negatīvais efekts bijis tas, ka pieaugušas apdrošināšanas polišu izmaksas tiem amerikāņiem, kas to var atļauties. Tāpat daļa apdrošināšanas uzņēmumu atteikušies no dalības šajā shēmā, kas nozīmē, ka kļuvis mazāk izvēles iespēju.

Republikāņu partija veselības aprūpes sistēmas reformas kritizējusi jau kopš to stāšanās spēkā, jo to dēļ pieaugšot budžeta deficīts un tā esot valdības pārāk liela iejaukšanās veselības apdrošināšanas tirgū. Tagad, kad Baltajā namā stāsies jaunievēlētais prezidents no republikāņiem Donalds Tramps, partijai būs iespējas rīkoties. Republikāņu kontrolētā Kongresa augšpalātā Senātā jau sāktas debates par rezolūciju, lai vērstos pret Obamas veselības aprūpes sistēmas reformām.

Jaunievēlētais viceprezidents Maiks Penss tagad paziņojis, ka reformu atcelšana būs Trampa administrācijas pirmais uzdevums, to vietā solot stādīt priekšā alternatīvu risinājumu. „Nešaubieties, mēs turēsim savu solījumu. Mēs atcelsim Obamas veselības aprūpes sistēmas reformas.

Un mēs to aizstāsim ar risinājumiem, kas samazinās veselības apdrošināšanas izmaksas, vienlaikus nepalielinot valdības lomu.

Ir plašs klāsts ideju, kā to izdarīt. Mēs strādāsim ar republikāņu līderiem Kongresā, lai īstenotu šos risinājumus,” paziņoja Penss.

Reaģējot uz notiekošo, Obama ieradās Kongresā, lai tiktos ar Demokrātu partijas līderiem un aicinātu viņus darīt visu iesējamo, lai aizsargātu veselības aprūpes sistēmas reformas.

Bet Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnsts apsūdzēja republikāņus, ka tie tā arī nevar paskaidrot, kādi tieši ir risinājumi, kurus viņi sola vietā: „Prezidentam Obamam ir bažas par sekām, ko radīs republikāņi, ja pildīs savus solījumus izārdīt tik daudz no tā, ko esam panākuši pēdējos astoņos gados. Viņa bažas balstās faktā, ka miljoniem amerikāņu ir pieeja veselības aprūpei, pateicoties tam, ko prezidents Obama un demokrāti Kongresā panāca ar veselības aprūpes sistēmas reformām. Atteikšanās no tām radīs negatīvu ietekmi uz šo 22 miljonu amerikāņu dzīvēm, bet tas ir tas, ko sola izdarīt republikāņi.”

Tramps priekšvēlēšanu kampaņas laikā kritizēja Obamas veselības sistēmas reformas, solot tās aizstāt ar kaut ko, kas ir „daudz labāks un lētāks”. Pēc ievēlēšanas Tramps toni mīkstināja, sakot, ka varētu paturēt spēkā reformas populārākas daļas un ka viņš apsvērs Obamas reformu „labotu” versiju”.

Tramps amatā stāsies pēc divām nedēļām – 20.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti