Trampa izraudzītā kandidāte vēstnieces ANO amatam atsauc savu kandidatūru

ASV prezidenta Donalda Trampa izraudzītā kandidāte uz ASV vēstnieces amatu Apvienoto Nāciju organizācijā (ANO) Hetere Nauerta ir atsaukusi savu kandidatūru. Viņa savu rīcību pamato ar ģimenes interesēm. Nauerta nav pirmā ASV prezidenta administrācijas virzītā pretendente uz kādu augstu amatu, kas atteikusies no nominācijas vēl pirms oficiālās izvērtēšanas. Viņas rīcība ir kārtējo reizi aktualizējusi jautājumu par ASV pārstāvniecību starptautiskajās institūcijās.

Nepieciešamība meklēt jaunu ASV pastāvīgo pārstāvi Apvienoto Nāciju organizācijā radās pagājušā gada nogalē, kad par savu aiziešanu no šī posteņa paziņoja līdzšinējā ASV vēstniece ANO Nikija Heilija. Daudziem par lielu pārsteigumu ASV prezidents Donalds Tramps decembrī šim amatam izvirzīja bijušo televīzijas kanāla "FoxNews" darbinieci un raidījumu vadītāju, kā arī pašreizējo ASV Valsts departamenta preses pārstāvi un sekretāra vietnieci publiskās diplomātijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Heteru Nauerti. Pēc Trampa vārdiem, Nauerte ir ļoti talantīga, gudra, ātra un, viņaprāt, visi viņu cienīšot.

 

ASV jāmeklē jaunu valsts pārstāvi ANOUģis Lībietis

  Pēc šī paziņojuma bieži vien tika uzdots jautājums, vai Nauerte būs atbilstoša šim amatam, kuru parasti ieņem diplomāti, ietekmīgi politiķi vai pētnieki, kuri izceļas ar labām sarunu vešanas spējām.

   

  Taču Nauerte valdības darbā ir darbojusies tikai nepilnus divus gadus un viņai nekad nav bijis pieredzes starptautisko attiecību jautājumu risināšanā,

  kāda būtu nepieciešama sarežģītu ārpolitikas jautājumu risināšanā ANO līmenī.

  Lai arī Nauertes kandidatūra oficiāli tā arī nebija iesniegta izskatīšanai ASV Senātā, viņa no sabiedrības acīm faktiski bija pazudusi divus mēnešus, gatavojoties atbildēt uz likumdevēju uzdotajiem jautājumiem pirms stāšanās jaunajā amatā. Sestdien Nauerte paziņojusi, ka savu kandidatūru uz šo augsto amatu atsauc. Pēc viņas vārdiem, pēdējie divi mēneši ir bijuši ļoti nogurdinoši viņas ģimenei un tāpēc šāds lēmums tiek pieņemts tieši ģimenes interesēs. Kā ziņo laikraksts „Washington Post”, darbojoties Vašingtonā, Nauertes vīrs un bērni ir turpinājuši dzīvot Ņujorkā.

  Savukārt aģentūra "Reuters", atsaucoties uz informētiem avotiem, norāda, ka lēmuma pamatā ir bijis fakts, ka Nauertes ģimene savulaik bija pieņēmusi darbā imigrantu auklīti, kura Savienotajās Valstīs ir uzturējusies legāli, taču viņai nav bijis atbilstošas darba vīzas. Šī auklīte neesot maksājusi nodokļus, taču, stājoties ASV Departamenta amatā, Nauerte to nav zinājusi. Saņemot ANO vēstnieces nomināciju, viņa par to gan ir informējusi attiecīgos dienestus. Gatavojoties jaunajam amatam, kļuvis skaidrs, ka, izvērtējot kandidātes atbilstību, šis fakts varētu radīt liekas grūtības. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo jau ir paziņojis, ka augstu ciena Nuartes personisko lēmumu atsaukt savu kandidatūru, vienlaicīgi gan nepaskaidrojot, vai viņa atstās savu amatu arī Valsts departamentā.

  Nauertes kandidatūras atsaukšana ir aktualizējusi jautājumu par to, kas un kā pārstāvēs Amerikas Savienotās Valstis starptautiski joprojām ietekmīgākajā organizācijā – Apvienotajās Nācijās?

  Lai arī ASV Valsts departaments pagaidām nav nosaucis iespējamos pretendentus, kuluāros izskan Ričarda Grenela vārds.

  Viņš pašlaik ir ASV vēstnieks Vācijā, bet iepriekš bijis visilgāko laiku strādājošais ASV runasvīrs ANO. Taču arī Grenels tiek vērtēts visai pretrunīgi, īpaši Vācijā. Pagājušā gada jūnijā intervijā labēji noskaņotajam ziņu izdevumam „Breitbart News” Grenels atklāti paziņoja, ka vēloties iedrošināt un atbalstīt konservatīvos spēkus Eiropā, par šādiem izteikumiem izpelnoties vācu likumdevēju nosodījumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti