Pusdiena

Pēc Lielbritānijas parlamenta vēlēšanām premjere Meja atkāpties negrasās

Pusdiena

Skanstes apkaimi jau apbūvē, bet Rīgai arvien nav «jaunā centra» attīstības redzējuma

Trampa advokāts noraida Komija paustās apsūdzības

Trampa advokāts noraida bijušā FIB direktora apsūdzības prezidentam

ASV prezidenta Donalda Trampa personīgais advokāts noraida bijušā Felerālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktora Džeimsa Komija apgalvojumus, ka Tramps no viņa prasījis „lojalitāti” un aicinājis pārtraukt izmeklēšanu par Trampa bijušā padomnieka Maikla Flinna sakariem ar Krieviju. Komijs ceturtdien, 8.jūnijā. paziņoja, ka Tramps viņu no FIB direktora amata varētu būt atlaidis saistībā ar Krievijas izmeklēšanu, un prezidentu apsūdzēja par melošanu.

 Trampa pirms mēneša no FIB direktora amata negaidīti atlaistais Komijs  ceturtdien gandrīz trīs stundas publiski sniedza liecības Senāta Izlūkošanas komitejai, atbildot uz jautājumiem par viņa sarunām ar Trampu, izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās un sakariem ar Trampa kampaņas amatpersonām.

Komijs paziņoja, ka viņam nav šaubu, ka Krievija iejaukusies vēlēšanu procesā.

Viņš arī teica, ka Tramps divpusējās sarunās no viņa prasījis „lojalitāti” un aicinājis izbeigt izmeklēšanu par bijušā nacionālās drošības padomnieka Maikla Flinna sakariem ar Krieviju.

Komijs atteicās vērtēt, vai tas bija mēģinājums traucēt izmeklēšanai, tomēr Trampa rīcību raksturoja kā „ļoti satraucošu”.

Vienlaikus Komijs norādīja, ka pret Trampu personīgi FIB nebija sācis izmeklēšanu un viņam nav informācijas, ka Tramps būtu mēģinājis apturēt izmeklēšanu.

Komijs arī paziņoja, ka pēc pirmās sarunas ar Trampu janvārī sācis dokumentēt un pierakstīt viņu sarunas, jo viņam bijušas bažas, ka Tramps par tām varētu melot.

Komijs vienlaikus atzina, ka prezidenta lēmums viņu maijā pēkšņi atlaist varētu būt saistīts ar vēlmi „mainīt veidu, kā notiek Krievijas izmeklēšana”.

Viņš arī apsūdzēja Trampa administrāciju viņa nomelnošanā pēc atlaišanas.

„Kaut likums vispār neprasa iemeslu FIB direktora atlaišanai, [prezidenta] administrācija tad izlēma nomelnot mani un, daudz svarīgāk, nomelnot FIB, paziņojot, ka organizācija ir haosā, tā tiek slikti vadīta un ka darbaspēks ir zaudējis ticību savam līderim. Tie gluži vienkārši bija meli,”  sacīja Komijs.

Kamēr Komijs liecināja, Tramps Vašingtonā uzrunāja konservatīvo kristiešu politiskās grupas sanāksmi. Viņš Komiju nepieminēja, taču, kā ierasts, runa bija kaujinieciski noskaņota.

„Mēs esam aplenkumā. Bet mēs no tā tiksim ārā lielāki, labāki un stiprāki nekā jebkad iepriekš. Vašingtonā iesakņojušās intereses  izgāzušās, rūgtās balsis darīs visu iespējamo, lai mūs apturētu,” sacīja Tramps.

“Viņi melos, viņi traucēs, viņi izplatīs savu naidu un aizspriedumus, bet mēs neatkāpsimies no pareizo lietu darīšanas. Jo, kā mums saka Bībele, – mēs zinām, ka taisnība gūs virsroku,”  klāstīja Tramps.

Komija liecības Tramps nav komentējis un viņam neierasti klusē arī tviterī. Trampa vietā ar paziņojumu nāca klajā viņa personīgais advokāts Marks Kasovics. Viņš noliedza, ka Tramps būtu iejaucies Flinna izmeklēšanā vai no Komija būtu prasījis „lojalitāti”.

Bet, komentējot faktu, ka Komijs atklāja, ka viņa draugs nopludinājis presei viņa sarunu ar Trampu pierakstus, Kasovics deva mājienu, ka izmeklēšanu varētu sākt pret pašu Komiju.

„Šodien Komija kungs atzina, ka viņš nopludināja saviem draugiem minētos pierakstus par šīm priviliģētajām sarunām [ar prezidentu], viena no kurām bija klasificēta. Mēs to atstāsim attiecīgo iestāžu ziņā noteikt, vai šī nopludināšana būtu jāizmeklē,”  norādīja Kasovics.

Pats Tramps izmeklēšanu par viņa kampaņas saitēm ar Krieviju nosaucis par raganu medībām un viltus ziņām, uzverot, ka tā vietā jāizmeklē informācijas nopludināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti