Trampa administrācija vai epidemiologi: ASV koronavīrusa divas realitātes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) turpina palielināties ar Covid-19 inficēto personu skaits. Lai arī rādītāji sasniedz jaunus rekordus, varas iestādes apgalvo, ka cīņā ar koronavīrusu ir sasniegts progress un visi 50 štati pakāpeniski un atbildīgi atceļ ierobežojumus. Epidemiologi gan brīdina, ka situācija ir daudz nopietnāka, valdības īstenotā taktika nedarbojas un ir jārēķinās, ka bojā gājušo skaits var atkal palielināties.

Trampa administrācija vai epidemiologi: ASV koronavīrusa divas realitātes
00:00 / 03:18
Lejuplādēt

Laikā, kad Eiropas valstis vairumā gadījumu ir veiksmīgi pārvarējušas Covid-19 krīzes kulmināciju, situācija otrpus Atlantijas okeānam ir pilnīgi pretēja. Turklāt tā vien liekas, ka vismaz Amerikas Savienotajās Valstīs cīņā ar koronavīrusu valda divas realitātes. Viena realitāte, kurā dzīvo vai kuru vēlas uzburt ASV prezidenta administrācija, un otra realitāte, uz kuru norāda epidemiologi.

Ar koronavīrusu inficēto personu skaits ASV 26. jūnijā sasniedza kārtējo rekordu – vairāk nekā 40 tūkstošus gadījumu dienas laikā.

Inficēto skaits ir pieaudzis vairāk nekā pusē no štatiem, un daudzos štatos tiek ziņots arī par hospitalizēto personu skaita pieaugumu. Taču arī šajā situācijā ASV viceprezidents un īpašās koronavīrusa darba grupas vadītājs Maiks Penss ir paziņojis, ka situācija kopumā tiek kontrolēta, ir sasniegts progress, saslimšanas līkne ir nolīdzināta un visi 50 štati pamazām un atbildīgi atceļ ierobežojošos pasākumus. Kā norāda komentētāji, šie apgalvojumi ir pilnībā atrauti no realitātes. Tā, piemēram, Teksasas, Floridas un Arizonas štati savu atvēršanos ir uz laiku pat apturējuši.

Daudz kritiskāk pašreizējo situāciju raksturo ASV vadošais infekcijas slimību ārsts Entonijs Fauči, pēc kura vārdiem līdzšinējā valdības politika nav bijusi veiksmīga, tāpat kā centieni izsekot slimības izplatībai:

“Man jāsaka, ka mums neiet īpaši labi.

Štatiem tika piešķirti miljardiem dolāru ar mērķi identificēt saslimušos, izolēt viņus un noskaidrot viņu kontaktus. Tas nozīmēja – dariet visu, kas ir nepieciešams, lai tas tiktu izdarīts. Ja ir jāceļ viesnīca, kur izvietot cilvēkus – dariet to! Mums ir jāpārliecinās, ka tas tiešām notiek, jo es pašlaik to neredzu.”

ASV viceprezidents Maiks Penss apgalvojis, ka saslimušo skaita pieaugums ir novērojams vien atsevišķās kopienās un ir izskaidrojams ar veikto testu skaita palielināšanos.

Tāpat Penss ir pārliecināts, ka nāves gadījumu skaits ir daudz zemāks nekā pandēmijas kulminācijas laikā.

Doktors Fauči šiem apgalvojumiem piekrīt daļēji, pieļaujot, ka mirstība tomēr varētu atkal palielināties.

“Nevar noliegt, ka šī pašlaik ir ļoti nopietna situācija un ļoti nopietns pagrieziens. Atsevišķiem štatiem, pilsētām un vietām atveroties, tiek novērots nopietns saslimušo skaita pieaugums. Un tas nav tikai vairāk veikto testu dēļ. Ir vairāk saslimušo, ir vairāk hospitalizēto, un drīz jūs redzēsit arī vairāk nāves gadījumu. Pat ja valsts līmenī nāves gadījumu skaits mazinās, tas nenozīmē, ka šis skaitlis tagad nepalielināsies,” uzskata Fauči.

Entonijs Fauči arī īpaši aicina uzmanīties un pārbaudīties gados jaunus cilvēkus, kuri ir pakļauti lielam riskam, jo neuzskata par nepieciešamību no ierobežojumiem atteikties pakāpeniski. Tā vietā no pilnīgas karantīnas tiek pāriets uz pilnīgu visatļautību.

Vēl pirms dažām dienām epidemiologi brīdināja, ka patiesais Covid-19 inficēto personu skaits ASV varētu būt pat 10 reižu lielāks, nekā oficiāli ziņotie 2,5 miljoni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti