Trampa administrācija piekritusi «pakāpeniskai» federālo spēku izvešanai no Portlendas

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Oregonas štata gubernatore Keita Brauna paziņojusi, ka Portlendas pilsētā izvietotie federālie spēki pakāpeniski pametīs pilsētu. Tam esot piekritis ASV viceprezidents Maiks Penss. Tomēr Iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītājs Čads Volfs uzsvēris, ka spēki pilsētu pametīs tikai tad, ja vietējā policija spēs garantēt Portlendas federālo ēku drošību.

Trampa administrācija piekritusi «pakāpeniskai» federālo spēku izvešanai no PortlendasRihards Plūme

Lielākajā Oregonas pavalsts pilsētā protesti pret policijas brutalitāti un rasismu, ko sākotnēji izraisīja melnādainā Džordža Floida nāve policijas aizturēšanas operācijas laikā, notiek katru nakti un turpinās jau gandrīz divus mēnešus. ASV prezidents Donalds Tramps kārtības ieviešanai uz Portlendu nosūtījis federālos spēkus. Pret to aktīvi iebilst pilsētas iedzīvotāji un pilsētas vadība, kas pārstāv demokrātus.

Tramps iepriekš norādīja, ka federālie spēki pilsētā paveikuši lielisku darbu, nodrošinot kārtību. Savukārt pilsētas vadība uzsvēra, ka šie spēki situāciju pilsētā tikai destabilizē.

Oregonas štata gubernatore Keita Brauna trešdien, 29.jūlijā, paziņoja, ka ASV viceprezidents Maiks Penss piekritis “pakāpeniskai” federālo spēku izvešanai no pilsētas, kas tiktu uzsākta 30.jūlijā. Saskaņā ar plānu visi Muitas un robežsardzes dienesta un Imigrācijas un muitas policijas aģenti, kas aizsargā federālo tiesas namu, ceturtdien sāks atstāt Portlendas centru.

Gubernatore pauda, ka federālie spēki rīkojušies kā okupācijas spēki un veicinājuši pilsētā vardarbību: “Pirms federālie aģenti ieradās pilsētā, situācija pamazām sāka norimt. Trampa vienību klātbūtne Portlendas ielās ievērojami pasliktināja situāciju. Tam nebija saistības ar problēmu risināšanu, bet tas bija politisks teātris. Viņi ieveda vienības, lai iegūtu politiski, bet tagad šī stratēģija vērsusies pret viņiem pašiem. Viņi pamet pilsētu, un tagad mēs varēsim koncentrēties uz situācijas stabilizēšanu un kritiski svarīgu darbu – rasu nevienlīdzības mazināšanu šajā štatā un valstī kopumā.”

Lai gan Iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītājs Čads Volfs apstiprināja, ka

pastāv kopīgs plāns spēku izvešanai, tomēr konkrēts laika posms neesot noteikts.

Viņš uzsvēra, ka spēki pilsētu pametīs tikai tad, ja tiks sniegtas garantijas par vietējās policijas spējām gādāt par Portlendas federālo ēku drošību. Trešdienas vakarā Portlendas ielās protestētāji bijuši skeptiski par to, ka federālie spēki patiesi pametīs pilsētu.

Par spīti Volfa paziņojumam, Tramps joprojām norāda uz nepieciešamību pēc federālas iejaukšanās pilsētā, draudot iesūtīt tur Nacionālo gvardi, ja vardarbība turpināsies, un dēvē protestētājus par anarhistiem.

Jaunumi par Portlendu sekoja Trampa administrācijas paziņojumam par to, ka tā paplašina federālo aģentu izvietošanu valsts pilsētās, nosūtot tos arī uz Klīvlendu, Detroitu un Milvoki.

Paralēli federālo spēku izvietošanai Portlendā, prezidenta administrācija jau ir nosūtījusi aģentus uz vairākām ASV pilsētām, kuras saskaras ar noziedzības pieaugumu. Šo pilsētu vidū ir, piemēram, Čikāga, Kanzassitija un Albukerke.

Federālo drošības dienestu vienība nesen tika izvietota arī Sietlas reģionā. Arī tur vietējās un Vašingtonas štata amatpersonas pret to iebildušas, tādēļ tika paziņots par vienības izvešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti