Pusdiena

Vecuma cenza dēļ jauniešiem liedz piedalīties Dziesmu un deju svētkos

Pusdiena

Starptautiskie ķīmisko ieroču inspektori trešdien varēs piekļūt Sīrijas pilsētai Dumai

Eksperti izvirzījuši iespējamo ugunsgrēka iemeslu Kemerovas tirdzniecības centrā

Traģisko ugunsgrēku Kemerovā, iespējams, izraisījis īssavienojums

Eksperti izvirzījuši iespējamo ugunsgrēka iemeslu Kemerovas tirdzniecības centrā, ziņo Krievijas mediji. Tie vēsta par elektroinstalācijas īssavienojumu, kas notika uz jumta nenotīrītā sniega dēļ. Šajā ugunsgrēkā gāja bojā 64 cilvēki.

Saskaņā ar Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas Valsts ugunsdzēsības dienesta Sanktpēterburgas Valsts universitātes Ugunsdrošības centra provizoriskajiem izmeklēšanas rezultātiem ugunsgrēka iemesls Kemerovas tirdzniecības centrā "Zimņaja Višņa" bija elektroinstalācijas īssavienojums ēkas 4.stāvā – virs bērnu rotaļu laukuma. Par to, atsaucoties uz izmeklēšanas materiāliem, ziņo Krievijas laikraksts "Kommersant".

Šajos izmeklēšanas materiālos eksperti norādījuši, ka īssavienojumu izraisījis no jumta nenovāktais sniegs, kas kusis, ūdenim nonākot uz vadiem, vēsta laikraksts. Vispirms īssavienojums noticis virs bērnu rotaļlietu laukuma, kur sācis kust lustras plastmasas vāks un no kurienes uguns un dūmi izplatījušies tālāk.

Izmeklēšanas materiālos uzsvērts, ka uguns un dūmu izplatīšanos varēja nekavējoties lokalizēt, ja tiktu izslēgta ventilācija. Taču neviens to neizdarīja, un arī signalizācijas centrā uz to nereaģēja. Eksperti ziņojumā uzsvēruši, ka signalizāciju varēja ieslēgt tikai manuāli no drošības paneļa, bet tā nenostrādāja automātiski.

Tāpat atbildīgais tirdzniecības drošības pārstāvis uz notikušo nav laikus reaģējis.

Tikmēr dūmi turpināja strauji izplatīties pa stāviem, un cilvēki, kuriem šajā brīdī bija beidzies kino seanss, no tā iznākot, ieraudzīja sev priekšā melnu, biezu dūmu sienu.

Lai arī daži no viņiem mēģināja izkļūt no ēkas caur avārijas izeju, tās bija aizslēgtas,

teikts Sanktpēterburgas Valsts universitātes Ugunsdrošības centra provizoriskajos izmeklēšanas materiālos, vēsta Krievijas mediji.

Šajā Kemerovas tirdzniecības centrā ugunsgrēks izcēlās 25.martā, un tajā dzīvību zaudēja 64 cilvēki, to skaitā 41 bērns. Pēc notikušā atbildīgie dienesti norādīja arī uz "nopietniem" ugunsdrošības pārkāpumiem, kuri pēc ugunsnelaimes "Zimņaja višņa" centrā konstatēti.

Liela sabiedrības spiediena dēļ no amata bija spiests atkāpties arī Kemerovas apgabala gubernators Amans Tuļejevs. Viņš šo reģionu vadīja kopš 1996.gada, turklāt krievu mediji vēstīja, ka Tuļejeva nomaiņa amatā jau bija sagaidāma un traģiskie notikumi to tikai paātrināja.

Otrdien, 17.aprīlī, Krievijā bija izcēlies jauns ugunsgrēks kādā tirdzniecības centrā Arhangeļskā. Tur agri no rīta 300 kvadrātmetru platība dega ēkas jumts, ko ugunsdzēsējiem izdevās samērā neilgā laikā lokalizēt. Turklāt šajā incidentā neviens necieta, tiekot evakuētiem tikai dažiem no tirdzniecības centra darbiniekiem.

Tāpat vēl aprīļa sākumā Maskavā tirdzniecības centrā "Persejs bērniem" bija izcēlies ugunsgrēks, kur bojā gāja viens cilvēks, bet vairāk nekā 600 izdevās veiksmīgi evakuēties.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti