Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Lietuvā īpaši durvju rokturi palīdz cīņā pret Covid-19

Panorāma

K.Znotiņš internetā lasa K.Skalbes «Mazās piezīmes»

Toronto latviete: kam pāri 70, paliek mājās!

Toronto latviete Zinta: Kam pāri 70, tie paliek mājās!

Pagaidām nav ziņu, ka jaunā koronavīrusa infekcija būtu skārusi plašo latviešu diasporu Toronto. Tur, īpaši latviešu aprūpes centrā, mīt daudzi cilvēki cienījamos gados. Trimdas latvieši atzīst, ka seko Kanādas valdības aicinājumam un tie, kam pāri 70 gadiem, mājas neatstāj, ļaujot par sevi parūpēties pieaugušajiem bērniem, LTV stāstīja Kanādas latviete Zinta Amoliņa.  

Zinta Amoliņa
 

Tik kārtīgs un sakopts Kanādas latvietes, skolotājas Zintas Amoliņas dārzs nav bijis sen - jau trešo nedēļu viņa strādā no mājām.

“Māja ir ļoti kārtīga. Dārzs ir kārtībā,” stāstīja Zinta. Darbā izmanto  ''Google classroom”, arī videokonferences.  

Bet vienmēr dzīvās Toronto ielas tagad ir ļoti tukšas. Un daži veikalu plaukti arī.

“Var dabūt augļus, dārzeņus, visas ziepes ir izpirktas, arī mans draugs ļoti neapmierināts, ka “Nutella” nebija,” stāstīja Zinta.

Toronto apkaimē dzīvo ļoti daudz trimdas latviešu. Viņiem ir pat savs aprūpes nams – Kristus dārzs. Pagaidām nav ziņu, ka kāds būtu saslimis ar Covid-19.

“Es neesmu dzirdējusi, ka viņiem kāds ir cietis no Covid-19. [..] Visi dzīvo prātīgi, apmēram prātīgi,” saka Zinta.

Kopš 12. marta nenotiek pasākumi arī Latviešu centrā, atceltas jubilejas un dievkalpojumi. Cilvēkiem, kam vairāk par 70 gadiem, jāpaliek mājās.

“Kanādas valdība ir pateikusi, ka tie, kam pāri 70 gadiem, lai paliek mājās. Mans tēvs ir patstāvīgs, un manai pamātei patīk pirkties, bet es iestāstīju un nopirkšu pārtiku  [viņiem],” stāstīja Zinta.

Pastaigas gan nav aizliegtas. Taču ir ierobežotas iespējas pārvietoties pa valsti. Kvebekā nedrīkst ieceļot, sagaidāms, ka tā rīkosies arī Ontario.

Drīkst pulcēties pa pieci, ne vairāk. Katru dienu televīzijā ir valdības un provinces vadības paziņojumi.

“Kanādas valdība ir apsolījusi, ka atmaksās visādiem servisiem, kam jāslēdz darbs, līdz 2000 dolāru, [..] kad nāks vasara, es gribēšu uz vasarnīcu, savā kajakā iekšā, un redzēsim, kas notiks tad!” saka Zinta,

Tāpat nav ziņu, vai šovasar vispār notiks vasaras nometnes latviešu bērniem - par Sidrabeni, Saulaini, Tērveti nav ziņu, oficiāli nav arī pateikts, ka nenotiks.

Par skolēnu dziesmu un deju svētku atcelšanu skumst arī Kanādas latvieši, jo vairākas ģimenes plānoja šovasar doties uz Latviju un piedzīvot svētkus klātienē.   

 

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt