Rīta Panorāma

Mīti par suņiem: ārzemēs viss ir daudz labāk

Rīta Panorāma

Apvienības Spiediens pirmais tiešsaistes šovs «Divi metri»

Intervija ar LTV ārzemju ziņu redaktori Inu Strazdiņu

TOP3 notikumi ārzemēs šonedēļ: ASV raķete, Covid-19 un ES ekonomikas glābšana

Trešdien, 27. maijā, plānota NASA kosmosa kuģa pacelšanās no Floridas. Tā būs vēsturiska misija, jo pēc ilgāka laika izplatījumā dosies ASV privātas kompānijas būvēts kuģis. Arī šis notikums būs stingrā vīrusa pandēmijas laika ierobežojumu režīmā. Savukārt Eiropā ritēs spraigas diskusijas par palīdzības plānu vīrusa pandēmijas nogurdinātajai ekonomikai.

Covid-19 turpina izplatīties 

Koronavīruss joprojām turpina izplatīties. Un pasaulē ir teju seši miljoni inficēto, vairāk nekā 300 000 ir miruši, 2,5 miljoni ir atveseļojušies. Vīruss joprojām visvairāk turpina plosīties ASV, kur teju divi miljoni ir inficējušies, otrā tagad ir Brazīlija, tad Krievija, bet Eiropā ar to arvien cīnās arī Spānija, Lielbritānija, Itālija, Francija.

Lielas diskusijas ir par Zviedrijas izvēli neieviest tik stingrus ierobežojumus kā citās zemēs. Zviedrijā inficējušies 34 000, bet miruši 4000 cilvēki. Zviedrija aizliedza lielas pulcēšanās, taču skolas palika atvērtas un arī restorāniem ļauts darboties, taču valdība ir aicinājusi uz sociālo distancēšanos.

Tomēr politiķiem iebilst epidemiologi, sakot, ka stingrāki ierobežojumi varēja glābt dzīvības.

Un Zviedrijas politiķi ir atbildējuši, ka jebkurā gadījumā ir gatavi šo pieeju mainīt.

ASV raķete kosmosā

No Kenedija kosmosa centra trešdien misijā "Demo 2” ir plānots pacelt raķeti “Dragon” ar diviem amerikāņu astronautiem. Šo brīdi pat sauc par ASV jaunas lappuses pāršķiršanu kosmosa izpētē. 

Šis projekts ir ļoti interesants un svarīgs ASV, jo ir pagājuši jau deviņi gadi, kopš no Amerikas zemes debesīs ir pacēlušies astronauti, un visu šo laiku ASV ir maksājusi Krievijai vismaz 80 miljonus dolāru par viena astronauta vietu, kas palīdzētu nogādāt speciālistus uz Starptautisko kosmosa staciju. Bet tad NASA slēdza līgumu ar pasaulē pazīstamās autoražošanas kompānijas "Tesla" īpašnieka Elona Maska uzņēmumu "SpaceX" un "Boeing", lai radītu savu komerciālo kuģi. "SpaceX" ir pieredze kargo raķešu radīšanā, bet cilvēki uz tās kuģa klāja būs pirmo reizi.

Mediji ziņo, ka raķetes palaišanu Floridā vēros gan Masks, gan ASV prezidents Donalds Tramps.

Un tiek lēsts, ka šis lidojums būs izšķirošs tam, vai nākotnē tiks radītas arī raķetes tūrisma lidojumiem.

Ir cerības, ka laikapstākļi šo brīdi neizbojās. NASA arī pārraidīs raķetes pacelšanos tiešajā ēterā.

Misijas uzdevums ir nogādāt astronautus Starptautiskajā kosmosa stacijā, kas atrodas zemā zemes orbītā. Plānots, ka misija ilgs no mēneša līdz trim. Raķeti plānots pacelt aptuveni pusdivpadsmitos vakarā pēc Latvijas laika.

EP spriedīs par atbalstu Covid-19 krīzē

Trešdien, 27. maijā, Eiropas Komisijas (EK) vadītāja Urzula fon der Leiena iepazīstinās Eiropas Parlamentu (EP) ar jauno palīdzības plānu Eiropas Savienības (ES) ekonomikai, kuru pamatīgi iedragājis jaunais koronavīruss.

EP būs jāsaka savs vārds, lai apstiprinātu EK priekšlikumu, un deputāti, kā allaž, iestājas par dāsnāku naudas izlietojumu, proti, lai ekonomikas atlabšanai tiktu veltīti ne mazāk kā divi triljoni eiro, turklāt šo naudu nedrīkstētu atņemt jau eksistējošajām vajadzībām, kādas ir paredzētas nākamo septiņu gadu budžetā. Valstis, kuras visvairāk būtu cietušas, šo naudu saņemtu obligāciju veidā.

Taču ir jautājums, kur šo naudu ņemt un vai tas nozīmētu lielākus dalībvalstu maksājumus budžetā.

Ietekmīgās Vācija un Francija vēlētos redzēt ne vairāk kā 500 miljardus eiro lielu atlabšanas fondu. Vācijas kanclerei Angelai Merkelei ir plānotas sarunas ar EP lielāko frakciju vadītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti