Timmermanss pretendēs uz EK prezidenta amatu

Pašreizējais Eiropas Komisijas (EK) pirmais viceprezidents Franss Timmermanss pretendēs uz komisijas prezidenta amatu. Viņu izvirzīt varētu Eiropas Parlamenta deputātu – sociālistu grupa.

Mediji ziņo, ka bijušā Nīderlandes ārlietu ministra Timmermansa galvenais konkurents uz sociālistu grupas nomināciju varētu būt Slovākijas diplomāts un komisijas viceprezidents enerģētikas jautājumos Marošs Šefčovičs. Kandidātu izvirzīšana noslēgsies 18.oktobrī, bet pretendenta vārds tiks nosaukts decembrī.

Žurnālisti informēja, ka Timmermanss Briselē iemantojis reputāciju kā likuma varas principu aizstāvis. Viņš arī aktīvi iesaistījās strīdā ar Polijas valdību par pretrunīgi vērtēto tieslietu reformu.

Tomēr izredzes, ka Timmermanss ieņems EK vadītāja amatu, neesot pārāk lielas. Lielākā ietekme Eiropas Parlamentā patlaban ir Tautas partiju frakcijai, un šī situācija varētu saglabāties pēc nākamā gada maijā gaidāmajām Eiroparlamenta vēlēšanām.

KONTEKSTS:

Pavasarī būs Eiropas Parlamenta vēlēšanas, pēc kurām būs jāizraugās virkne augstāko institūciju vadītāju – jaunais Eiropas Komisijas, Eiropas Savienības Padomes līderis, kā arī cilvēks, kurš turpmāk atbildēs par Eiropas Savienības ārpolitiku.

Eiropas Komisijas vadītāja amatu šobrīd pilda bijušais Luksemburgas premjerministrs un konservatīvajai Eiropas Tautas partijai piederošais Žans Klods Junkers. Viņa sekotāja meklējumi jau ir sākušies.

Viens no galvenajiem Eiropas Tautas Partijas kandidātiem uz EK līdera krēslu būs pašreizējais Eiropas Tautas partiju grupas vadītājs Eiropas Parlamentā vācietis Manfrēds Vēbers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti