Timmermansa Darba partija gūst labākos panākumus EP vēlēšanās Nīderlandē

Saskaņā ar aptauju rezultātiem, Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amata kandidāta no sociālistu bloka Fransa Timmermansa Darba partija guvusi labākos panākumus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Nīderlandē. Uzrunā pēc šīs informācijas publiskošanas viņš paziņoja, ka iedzīvotāji pauduši vēlmi pēc citādas Eiropas Savienības.

“Es pamanīju, ka Eiropā un daudzās valstīs ir vajadzība pēc citas Eiropas Savienības. Pēc savienības, kas nopietnāk cīnās pret klimata krīzi un vairāk uzmanības pievērš sociālajiem jautājumiem. Pēc bloka, kurā daudzām lielajām kompānijām  jāsāk maksāt nodokļi. Tie ir jautājumi, par kuriem cīnās sociāldemokrāti. Es ceru, ka sociāldemokrāti turpinās gūt panākumus un spēs veidot  šādu Eiropas Savienību," teica Timmermans.

Nobalsojušo vēlētāju aptauju dati liecina, ka Timmermansa pārstāvētā Darba partija izcīnījusi piecas no Nīderlandei atvēlētājām 26 deputātu vietām. Savukārt premjerministra Marka Rites vadītā liberāli konservatīvā "Tautas partija brīvībai" varētu saņemt tikai četrus mandātus. Vietējie mediji norāda, ka pie vēlēšanu urnām devās apmēram 41% iedzīvotāju, jeb par 4% vairāk nekā iepriekšējā balsojumā. Tas ticis panākts arī ar netradicionālu metožu palīdzību – vairāki balsošanas iecirkņi bija ierīkoti dzelzceļa stacijās un pat vilciena sastāvā.

Vakar Eiroparlamenta vēlēšanas notika arī Lielbritānijā, taču pagaidām nav zināmi iespējamie balsojuma rezultāti. Sabiedriskās domas aptauju dati liecina, ka pārliecinošu uzvaru tajās gūs eiroskeptiķu līdera Naidžela Farāža dibinātā “Brexit” partija. Otrajā vietā varētu būt leiboristi, trešajā - liberāldemokrāti, ceturtie – zaļie, bet tikai 5. vietā ar 105 vēlētāju atbalstu - premjeres Terēzas Mejas  vadītie konservatīvie.

Piektdien, 24. maijā, EP deputātus izraudzīs Čehijas un Īrijas balsstiesīgie iedzīvotāji. Īrijā vienlaikus notiek arī municipālās vēlēšanas un referendums par laulības šķiršanas procesa liberalizāciju.

Īrijas iedzīvotāji balsot varēs tikai piektdien, savukārt Čehijā balsojums turpināsies arī sestdien. Sabiedriskās domas aptauju dati liecina, ka čehi priekšroku varētu dot premjerministra Andreja Babiša politiskajam spēkam, pilsoniskajiem demokrātiem un pirātu partijai. Pie vēlēšanu urnām varēs doties vismaz 18 gadu vecumu sasniegušie Čehijas pilsoņi, kā arī ārvalstnieki, kuriem ir pastāvīgā uzturēšanās atļauja un kuri pirms vēlēšanas valstī uzturējušies vismaz 45 dienas. Savukārt Īrijā lielākos panākumus prognozē vadošajām partijām -  “Fine Gael” un “Fianna Fail”. Uz vietām Eiropas Parlamentā pretendē trīs bijušie ministri, pašreizējais eiroparlamentārietis, valsts prezidenta meita, kā arī ietekmīga parlamenta deputāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti