«Time» par gada cilvēkiem atzīst vairākus žurnālistus

Ietekmīgais Amerikas Savienoto Valstu žurnāls “Time” par gada cilvēkiem atzinis vairākus žurnālistus, tostarp Saūda Arābijas konsulātā Stambulā noslepkavoto Džamalu Hašogi un laikraksta “Capital Gazette” darbiniekus.

Viņi nosaukti par sargiem, kuri meklē patiesību.  

“Šodien mēs nosaucam “Times” 2018. gada cilvēku. Katru gadu redaktori vairākus mēnešus apspriež personas, kuras vislabāk atspoguļo tendences attiecīgajā periodā, kuriem ir vislielākā ietekme uz ziņām un pasauli. Mēs šogad lielāko uzmanību pievērsām žurnālistiem. Žurnālistiem, kuri ir noslepkavoti, kuriem draudēts ar uzbrukumiem un kuri ir arestēti un apsūdzēti. “Capital Gazette” gadījumā uzbrukums notika redakcijas telpās,” sacīja “Time” redaktors Sems Džeikobs.

Žurnāla pārstāvji atgādināja, ka ASV dzīvojušais laikraksta “The Washington Post” līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča kritiķis Hašogi 2. oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. Oficiālā Rijāda bija spiesta atzīt, ka žurnālists ir nogalināts, bet neizdos aizdomās turētos. 

Gada cilvēka tituls piešķirts arī filipīniešu žurnālistei un opozīciju atbalstoša interneta portāla vadītājai Marijai Resai, kura pašreiz atrodas pirmstiesas apcietinājumā.

Savukārt divi ziņu aģentūras “Reuters” žurnālisti gandrīz gadu ir aizturēti Mjanmā, jo ieguva dokumentus par armijas īstenoto operāciju pret rohindžu minoritātes pārstāvjiem. Ar minētajiem žurnālistiem titulu dala ASV Merilendas štata Anapolisas laikraksts “Capital Gazette”, kura redakcijā jūnijā kāds vīrietis nogalināja piecus laikraksta darbiniekus, bet divus ievainoja.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti