Tilersonu apstiprina ASV valsts sekretāra amatā

ASV Senāts trešdien, 1.februārī, apstiprināja bijušo naftas kompānijas "Exxon" vadītāju Reksu Tilersonu ASV valsts sekretāra amatā, vēsta BBC.

64 gadus vecais Teksasā dzimušais Tilersons guva 56 Senāta locekļu atbalstu. Taču 43 Senāta locekļi balsoja pret.

AFP norāda, ka 56 "par" balsojušo vidū bija 52 republikāņi un četri demokrāti. Vairākums demokrātu jau agrāk neslēpa bažas par Tilersona pieredzes trūkumu diplomātijā un valsts dienestā.

Tomēr vairums Senāta locekļu trešdien nolēma atbalstīt Tilersonu. Viens no tiem - Senāta Ārlietu komitejas vadītājs Bobs Korkers - uzsvēra, ka "Tilersona kungs ir vadījis globālu uzņēmumu ar 75 000 nodarbinātajiem, izprot attiecības pasaulē un saprot ASV vadošo lomu. (..) Viņš pauda gatavību aizsargāt ASV vērtības un atjaunot ASV uzticamību, stiprinot vecas un dibinot jaunas alianses," norādīja Korkers.

Korkeram piebalsoja demokrātu senators, viens no dažiem Tilersona atbalstītājiem, Džo Mančins. Viņaprāt, Tilersons radīs "Valsts departamentā unikālu perspektīvu" un spēs sniegt "pareizus padomus" prezidentam Donaldam Trampam.

Šī būs pirmā Tilersona pieredze valsts darbā. Iepriekš viņš bijis uzņēmējs un viņa vadītajam "Exxon" uzņēmumam bija biznesa saites ar Krieviju. Arī iepriekš, vētījot Tilersona atbilstību amatam, ne reizi vien izskanēja aizdomas par Tilersona saistību ar Krieviju. BBC atgādina, ka Tilersons 2013.gadā pat saņēma Krievijas Draudzības ordeni.

Pats Tilersons gan uzsvēra, ka pašreizējā politiskā situācija rada pārliecību, ka Krievija un ASV par draugiem nekļūs.

Līdz ar Tilersona ievēlēšanu ASV prezidents Donalds Tramps turpina veidot savu valdību. Iepriekš ASV Senāts teica jāvārdu Džeimsa Matisa kandidatūrai aizsardzības ministra amatā, Nikijas Heilijas kandidatūrai ASV vēstnieces ANO amatā, kā arī citiem kandidātiem, kurus bija virzījis Tramps.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti