Tilersons uzteic Baltiju par 2% no IKP veltīšanu aizsardzībai

Tiekoties Vašingtonā ar Baltijas valstu ārlietu ministriem, ASV Valsts sekretārs Rekss Tilersons otrdien, 6. martā, uzteicis Baltijas valstis par 2% no iekšzemes kopprodukta veltīšanu aizsardzībai.

Baltijas valstu ārlietu ministri ar Tilersonu Valsts departamentā tikās gandrīz pirms gada. Toreiz šī tikšanās bija īpaša ar to, ka tikai pirms diviem mēnešiem darbu bija sākusi jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija. Tikšanās pirms gada apliecināja, ka ASV ārpolitika attiecībā pret Baltiju nemainīsies un militārā klātbūtne šeit saglabāsies.

Šonedēļ video no šīs dienas tikšanās ir teju identisks: ministri tie paši, tās pašas vietas foto un video kameru priekšā un arī sarunu temati – par drošību un aizsardzību.

“Priecājos uzņemt kārtējā vizītē mūsu lieliskos Baltijas partnerus. Mums ir svarīgas labas attiecības. Tas ir svarīgi gan ASV, gan NATO. Mums ir daudz interesantu tematu, par ko runāt,” sacīja Tilersons.

Tikšanās laikā viņš uzslavējis Baltijas valstu ieguldījumu aizsardzībā, jo Latvija, Lietuva un Igaunija aizsardzībai velta vismaz divus procentus no IKP.

Igaunijas ārlietu ministrs norādīja, ka Baltijas valstis var būt priecīgas par ASV jauno nacionālo stratēģiju, kurā ietilpst NATO austrumu flanga stiprināšana.

Tāpat arī pārrunāti dažādi jautājumi, kas saistīti ar Baltijas valstu iekšējiem notikumiem, piemēram, vēlēšanām. "Runājām arī par vēlēšanu procesiem dažādās valstīs. Ņemot vērā, ka pie mums gaidāmas Saeimas vēlēšanas, runājām, kādā veidā valstu valdības var iesaistīties un sadarboties ar sociālo tīklu pārvaldītājiem, lai mazinātu nepatiesu ziņu izplatību un noskaidrotu, kas finansē dažādus "Facebook" un "Twitter" kontus un kā sākt veidot zināmas sadarbības un arī juridisko rāmi, ja nepieciešams," aģentūrai LETA sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Ministri bijuši vienisprātis – NATO jābūt vienotai savā nostājā pret Krievijas draudiem, jo Baltijas valstis izjūt nopietnākos draudus kopš pagājušā gadsimta četrdesmito gadus sākuma.

Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar Donaldu Trampu notiks 3.aprīlī Vašingtonā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti