TIEŠRAIDE. Starptautiskās politikas ekspertu diskusija par situāciju Afganistānā un tās ietekmi uz Latviju

Starptautiskās koalīcijas spēki, kuru sastāvā ilgus gadus bija arī Latvijas karavīri, atkāpušies no Afganistānas, kur islāma fundamentālistu grupējums “Taliban” izmantojis iespēju, lai pēc 20 gadiem atgrieztos pie varas.

Lai apspriestu šīs situācijas cēloņus un sekas, LTV raidījums “Pasaules panorāma” aicinājis uz diskusiju starptautiskās politikas ekspertus. Raidījumā piedalās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” priekšsēdētājs, ilggadējais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, Latvijas Universitātes politikas zinātnes profesore Žaneta Ozoliņa un informācijas tehnoloģiju (IT) drošības speciālists Arvīds Brāļs, kurš Kabulā palīdzējis veidot IT sistēmas valsts kasei.

Raidījumā tiks spriests, ko “Taliban” nākšana pie varas nozīmē pašai Afganistānai un pārējai pasaulei, tostarp NATO aliansei un tātad arī Latvijai; kā esošā situācija var mainīt reģionālo un globālo drošību, kā arī ietekmīgo spēlētāju savstarpējās attiecības. Latvijai svarīgs ir arī bēgļu jautājums, un saistībā ar to raidījuma otrā pusē plānots pieskarties arī Baltkrievijas tematam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti