Tiesa lems par Asanža aizturēšanas ordera atcelšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tiesa Lielbritānijā šodien lems, vai atcelt interneta vietnes ''Wikileaks'' dibinātāja Džuljena Asanža aizturēšanai izdoto orderi. Tā atcelšana Asanžam ļautu beidzot pamest Ekvadoras vēstniecību Londonā, kurā viņš bijis spiests uzturēties piecus ar pusi gadus.

Šodien tiesa Lielbritānijā lems par Asanža advokātu iesniegumu, kurā lūgs izskatīt, vai aresta ordera paturēšana spēkā atbilst „sabiedrības interesēm”. Vietnes ''WikiLeaks'' dibinātājs kopš 2012.gada vasaras bijis spiests uzturēties Ekvadoras vēstniecībā Londonā, kad tur rada diplomātisko pavērumu, lai izvairītos no izraidīšanas uz Zviedriju, kur viņš tika turēts aizdomās par izvarošanu. Taču pērn Zviedrija izmeklēšanu pārtrauca. Britu policija viņu tomēr joprojām vēlas aizturēt, jo 2012.gadā, ierodoties Ekvadors vēstniecībā, Asanžs pārkāpa viņam piemērotā drošības līdzekļa noteikumus, kas bija mājas arests apmaiņā pret drošības naudu. Asanžs bažījās, ka Lielbritānija viņu varētu izdot Savienotajām Valstīm, kas viņu grib tiesāt par tūkstošiem slepenu ASV dokumentu publicēšanu interneta vietnē ''WikiLeaks''.

Pagājušajā nedēļā tiesa noraidīja Asanža advokātu prasību atcelt orderi, balstoties uz argumentu, ka Zviedrija pārtraukusi pret viņu vērsto izmeklēšanu apsūdzībās par izvarošanu, un līdz ar to orderis „zaudējis savu jēgu.” Tomēr Asanža advokāti iesnieguši arī citus argumentus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti