Tiesa ļauj ierobežot musulmaņu ieceļošanu ASV

ASV Augstākā tiesa ļāvusi daļēji stāties spēkā musulmaņu ieceļošanas liegumam, kamēr lietā tiek pieņemts galīgais lēmums. Ieceļošanas aizliegums tiek piemērots tiem Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas pilsoņiem, kuriem nav “labā ticībā balstītu” attiecību ar kādu personu vai organizāciju Savienotajās Valstīs.

Liegums stāsies spēkā 72 stundu laikā, tiklīdz Augstākā tiesa atcels zemāko instanču spriedumus. Vienlaikus uz 120 dienām tiks apturēta arī bēgļu uzņemšana.

Prezidenta Donalda Trampa administrācija norādījusi, ka šie liegumi ļaus pārskatīt imigrantu drošības pārbaudes procedūras.

Debatēs konservatīvi noskaņotie tiesneši uzsvēra, ka valdības rīcība nacionālās drošības interesēs stādāma augstāk par atsevišķu personu tiesībām un tās darba kavēšana var nodarīt nelabojamu kaitējumu. 

Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai šo nostāju oktobrī atbalstīs pārējie ASV augstākās tiesu instances pārstāvji.

 Komentējot tiesnešu lēmumu, Donalds Tramps paziņoja, ka nevēlas ielaist cilvēkus, kuri vēlas kaitēt valstij. Tas arī ļaus viņam izmantot nozīmīgu instrumentu, lai aizsargātu nacionālo drošību.   

Gada sākumā izsludinātais ieceļošanas liegums izraisīja plašus protestus valsts lidostās un rīkojumu bloķēja zemākas instances tiesā, jo to atzina par nekonstitucionālu.

Pretrunīgo rīkojumu Augstākā tiesa vēlreiz izskatīs oktobrī. Trīs no konservatīvi noskaņotajiem tiesnešiem jau pauduši atbalstu Trampa rīkojumam pilnā apjomā, norādot, ka valdībai ir pamatotas cerības lietā uzvarēt. Viņuprāt, nacionālās drošības intereses ir svarīgākas par to cilvēku interesēm, kas varētu ciest no šiem liegumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti