Tiesa ASV atkārtoti bloķē Trampa centienus ierobežot imigrāciju

Amerikas Savienoto Valstu apelācijas tiesa Sietlā nav atjaunojusi prezidenta Donalda Trampa imigrāciju ieriebežojošā rīkojuma darbību, kas aizliedz izsniegt vīzas vairāku musulmaņu valstu pilsoņiem. Iepriekš to jau bloķēja citas tiesu instances. 

Maijā lēmumu neatjaunot Trampa rīkojuma darbību jau pieņēma ceturtā apgabala apelācijas tiesa Ričmondā. Tiesneši to pamatoja ar varbūtību, ka cilvēki, kuriem liegta iespēja ieceļot valstī, apstrīdēs dokumentu un spēs pierādīt diskriminācijas aizlieguma  pārkāpumu.

Tam nepiekrita Trampa administrācijas pārstāvji un lēmumu pārsūdzēja ASV augstākajā tiesā. Baltais nams norādīja, ka ieceļošanas aizliegums no sešām pārsvarā musulmaņu apdzīvotām valstīm (Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas)  ir vajadzīgs, lai saglabātu ASV nacionālo drošību un novērstu ekstrēmistu ierašanos valstī. Prezidentam arī esot pilnvaras ierobežot imigrāciju.

Jau ziņots, ka ASV prezidents Donalds Tramps jau februārī publiskoja izpildrīkojumu imigrācijas jautājumā, kas liedz vīzu izsniegšanu sešām minētajām valstīm. Līdz šim šos Trampa soļus bloķējusi Federālā tiesa. 

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti