Tiek mīkstinātas pret Irānu noteiktās sankcijas

Rietumvalstu valdības ir spērušas kārtējos soļus pret Irānu noteikto sankciju atcelšanā. Tomēr galīgais lēmums stāsies spēkā tikai gadījumā, ja Irāna izpildīs savas saistības, kuras paredz noslēgtā kodolvienošanās. 

Eiropas Savienības institūcijas ir pieņēmušas vairākus lēmumus, ka ļaus normalizēt attiecības saistību izpildes brīdī.  Bloka augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni šo lēmumu jau nosaukusi par pagrieziena punktu Eiropas valstu un Irānas savstarpējās attiecībās.

Līdzīgu rīkojumu savai valdībai ir devis Amerikas Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama. Memorandā valsts sekretāram un vairāku nozaru ministriem viņš aicināja īstenot nepieciešamos pasākumus, lai sagatavotos sankciju atcelšanas brīdim.   

Jau ziņots, ka šī gada jūlija vidū Austrijas galvaspilsētā Vīnē saskaņots kopīgs un visaptverošs plāns pretrunīgi vērtētās Irānas kodolprogrammas jautājumā.

Irāna apņēmās turpmāk neražot ieročiem nepieciešamo plutoniju, turpmākajos 15 gados neiegādāties vairāk par 300 kilogramiem bagātinātā urāna, pārveidot savus kodolobjektus un izmantot tos tikai un vienīgi mierīgiem mērķiem. Apmaiņā pret to Rietumu pasaule apsolījusi pakāpeniski atcelt pret Irānu ieviestās ekonomiskās sankcijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti