«The Times»: Ziņas par Putina slimošanu apzināti slēptas līdera tēla dēļ

Marta vidū, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins vairākas dienas nepiedalījās publiskajos pasākumos, viņš patiešām slimoja, taču oficiāli Maskava to noliedza, lai neparādītu valsts līdera vājumu, ziņo “The Times”, atsaucoties bijušo ASV izlūku un militārpersonu informāciju, kas saņemta no Krievijas kolēģiem.

Kremlis noliedza runas par prezidenta slimību, lai līderis neizskatītos vājš līdzīgi kā viņa priekštecis amatā Boriss Jeļcins, kuru Rietumu mediji nereti attēloja kā haotisku un nespējīgu kontrolēt valsti.

Saskaņā ar Krievijas personu sniegto informāciju, Putins stingri kontrolē varu. Krievijas personas arī sūdzējušās ASV kolēģiem, ka Krievijas politiskā un līderu kultūra nav pietiekami attīstīta, lai atzītu valsts līdera slimību vai vājumu.    

Avoti neprecizēja, kāda tieši kaite piemeklējusi Krievijas prezidentu.

Jau ziņots, ka martā Putins vairākas dienas nebija redzēts publiski, kas izraisīja runas par viņa veselības problēmām.  

Prezidents publiski nebija redzēts vairāk nekā nedēļu, kas nav tipiski tik lielas valsts vadītājam. Turklāt šajā laikā bija paredzēts, ka Putins parakstīs vienošanos par separātiskās Dienvidosetijas integrācijas pastiprināšanu ar Krieviju. Krievijas medijos 62 gadus vecais Putins bieži atspoguļots kā veselīga dzīvesveida piekritējs, kurš regulāri sporto.

Kremlis gan oficiāli noraidījis baumas, ka Krievijas prezidents pēdējās dienās publiski nav rādījies sliktā veselības stāvokļa dēļ. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti