Teroristu uzbrukumā pie kristiešu baznīcas Pakistānā 81 bojāgājušais

Divu teroristu pašnāvnieku svētdien sarīkotajā eksplozijā pie kristiešu baznīcas, Pakistānas ziemeļrietumu pilsētā Pešavarā - bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 81, pirmdien paziņoja vietējie mediķi.

Pilsētas galvenās slimnīcas ārsts Aršads Džaveds informēja, ka ir miris 81 cilvēks, tostarp 37 sievietes, kā arī 131 cilvēks ir ievainots.

Abi teroristi uzspridzinājās mauriņā, anglikāņu Visu svēto baznīcas priekšā, kur pēc dievkalpojuma tika dalīts bezmaksas rīsu ēdiens un pulcējās baznīcas apmeklētāji.

Par teroraktu atbildību uzņēmās islāmistu kustības "Taleban" Pakistānas atzars, paziņojot, ka ir izveidojis jaunu grupējumu "Junood ul Hifsa", kas nodarbosies ar ārvalstnieku nogalināšanu, lai atriebtos par ASV bezpilota lidmašīnu triecieniem pret "Taleban" un starptautisko teroristu organizāciju "Al Qaeda".

"Mēs veicām pašnāvnieku spridzinātāju uzbrukumu Pešavaras baznīcā un turpināsim uzbrukt ārvalstniekiem un tiem, kas nav musulmaņi līdz tiks izbeigti bezpilota lidmašīnu uzbrukumi," sacīja "Taleban" pārstāvis Ahmads Marvats.

Pēc notikušā visā Pakistānā kristieši rīkoja demonstrācijas, lai protestētu pret vardarbību un pieprasītu no varas iestādēm labāku aizsardzību.

Islāmabadā vairāk nekā 100 demonstrantu uz vairākām stundām bloķēja pilsētas galveno autoceļu, rīta sastrēgumu stundas laikā radot satiksmes haosu.

Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs nosodīja uzbrukumu, uzsverot, ka ar to tiek pārkāpti islāma pamatprincipi.

Savukārt Romas katoļu baznīcas vadītājs pāvests Francisks teica, ka "naids un karš ir slikta izvēle", bet Pakistānas musulmaņu zinātnieku asociācija Ulema padome uzbrukumu nodēvēja par apkaunojošu.

No Pešavaras 3,6 miljoniem iedzīvotāju kristieši ir apmēram 70 tūkstoši.

Pakistānā, kur pārliecinošs vairākums no 180 miljoniem iedzīvotāju ir musulmaņi, kopumā tikai 2% iedzīvotāju pieder kristiešu kopienai, kas ir neliela un pārsvarā dzīvo nabadzīgos apstākļos. Lai gan kristieši kopiena Pakistānā tiek diskriminēta, spridzināšanas uzbrukumi pret to ir retums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti