Teroraktā Tunisijas kūrortpilsētā nogalināti vismaz 37 cilvēki

Vismaz 37 cilvēki gājuši bojā un vairāki ievainoti nezināmu kaujinieku sarīkotos uzbrukumos divām tūristu viesnīcām Tunisijas populārajā kūrortpilsētā Sūsā. Lielākā daļa upuru ir ārvalstnieki.

Divi uzbrucēji atklājuši uguni pludmalē pie divām viesnīcām. Vienu no viņiem nošāvusi policija, bet otrs tiek meklēts. Vietējie mediji gan ziņo, ka otrs uzbrucējs ir aizturēts, taču šī informācija nav apstiprināta, ziņo BBC.

Kāds aculiecinieks pastāstīja, ka viens no uzbrucējiem bijis gados jauns ar kreklu un šortiem mugurā un pats izskatījās pēc tūrista.

Sākotnēji ziņots par septiņiem uzbrukumā nogalinātiem cilvēkiem, pēc tam - par 19, bet vēlāk vēstīts, ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 37 cilvēki. Un vēl vismaz 36 cilvēki uzbrukumā ir ievainoti, ziņo BBC.

Tunisijas Iekšlietu ministrijā atzina, ka starp bojāgājušajiem lielākoties ir tūristi. Saskaņā ar BBC vēstīto starp nogalinātajiem ir Lielbritānijas, Vācijas, Beļģijas, kā arī Tunisijas valstspiederīgie.

Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis portālam lsm.lv sacīja, ka patlaban Tunisijā atrodas pieci Latvijas valstspiederīgie. Pēc sazināšanās ar viņiem noskaidrots, ka neviens uzbrukumā nav cietis un viņi visi atrodas drošībā. 

Tunisijas varas iestādes notikušo tūristu iecienītajā Sūsas pilsētā nodēvējušas par teroraktu.

Jau vēstīts, ka kopš šā gada marta, kad uzbrukumā slavenajam Tunisas Bardo muzejam, dzīvību zaudēja 21 tūrists no Lielbritānijas, Francijas, Itālijas, Kolumbijas un Japānas, daudzi ar tūrisma nozari saistīti objekti Tunisijas galvaspilsētā tiek pastiprināti apsargāti.

Daudzas pasaules valstis, arī Eiropas Savienība un NATO, pauda asu nosodījumu teroraktiem Tunisijā. Tikmēr Tunisijas prezidents pavēstīja, ka bez žēlastības karos pret teroristiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti