Dienas ziņas

ES valstis sāk vētīt vienošanos ar Lielbritāniju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tautieši Londonā pulcējas dievkalpojumā

Tautieši Londonā pulcējas Ziemassvētku dievkalpojumā

Lai gan Londonā noteikti ceturtā – augstākā – līmeņa ārkārtējās situācijas ierobežojumi Covid-19 dēļ, Ziemassvētku dievkalpojums Apvienotajai Londonas latviešu un Miera draudzei notika. Kā ierasts, dievkalpojums norisinājās Londonā Zviedru baznīcā.

Pie ieejas baznīcā gaidīja gan termometrs, gan roku dezinfekcijas gels, gan sejas maskas aizmāršīgajiem. Baznīcā bija norobežota katra otrā solu rinda. Un dievkalpojuma apmeklētāji bez skubināšanas bija gatavi ievērot drošības nosacījumus.

Tā kā dziedāšana aizliegta, tad nācās izlīdzēties ar ierakstu atskaņošanu.

“Mūsu baznīcā dziedāšanai ļoti svarīga loma, un cilvēkiem ļoti patīk dziedāt, tad tas ir ļoti nopietns ierobežojums. Toties mēs sākam jau pierast un dievkalpojums notiek. Šoreiz vismaz mums bija kaut cik laba ieskaņota mūzika, ko varējām klausīties, tad tas atvieto pa daļai,” pastāstīja prāvests Andris Abakuks.

Atšķirībā no dziedāšanas kopīgas lūgšanas aizliegtas nav.

Par ierobežojumiem pastāstīja Apvienotās Londonas latviešu un Miera draudzes priekšnieks Normunds Barons: “Dotajā brīdī Londona ir augstākajā pakāpē, tas nozīmē, ka ir aizslēgti veikali, izņemot lielveikalus, un citas sabiedriskās vietas. Es jau gaidīju, ka būs dievnami aizslēgti tāpat, kā pirmajā reizē bija aizslēgta Londona, bet šoreiz mums atļāva. Kas ir brīnišķīga ziņa. Bet, protams, jāievēro gan divi metri, gan maskas jānēsā.

Bet sakarā ar to, ka mēs ievērojām visus drošības noteikumus, līdz ar to mēs varējām rīkot šo te dievkalpojumu, kas bija ļoti jauki.”

Arī dievmaizi bija iespējams saņemt, vēlreiz dezinficējot rokas un stingri ievērojot sociālo distancēšanos.

“Daudzi jau izjūt kā lielu smagumu to, ka nevar tikties ar draugiem un radiem, īpaši šajā svētku laikā. Bet tie cilvēki, kas patiešām ir ticīgi, un ir lūgšanā kopā ar pārējiem, kopā ar Dievu un var izjust, ka viņi patiešām ir kopā ar latviešiem visā pasaulē, kas ir līdzīgā situācijā. Nu, mēs turēsimies tagad, un gan jau šis laiks arī pāries. Un daži mēneši, un mēs būsim atpakaļ pie kaut cik normālas dzīves. Cerams!” sacīja prāvests.

“Gribu novēlēt visiem, vienalga, vai tie būtu latvieši, vai kādas citas tautības cilvēki, bet visi, kas pieder Kristum, lai izbaudītu svētku sajūtu, lai izbaudītu Ziemassvētkus. Tas ir brīnišķīgi jebkurā laikā,” pauda draudzes loceklis Ivars Purvītis.

Lai visiem priecīgi Ziemassvētki, lai visiem svētku sajūta, lai visiem miers, laime un līksmība!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt