Panorāma

Ar automašīnu no Francijas atgriežas Latvijā

Panorāma

Īstas sajūtas virtuālos svētkos

Arī tautieši Apvienotajā karalistē Lieldienas pavada mājās

Tautieši Apvienotajā Karalistē priecājas par Lieldienām ģimenes lokā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Arī tautieši Apvienotajā Karalistē Lieldienas pavada mājās. Brīvdienās nav atļauts doties pie dabas vai arī gulšņāt pilsētu zālienos. Britu policija seko līdzi, lai cilvēki ierobežojumus ievērotu. Sods par noteikumu neievērošanu gan ir krietni mazāks nekā Latvijā – 60 mārciņas jeb aptuveni 70 eiro. Baložu ģimene par ierobežojumiem neskumst, tieši otrādi – priecājas, jo tagad visiem iespējams daudz laika pavadīt kopā. 

Neatņemama Lieldienu svinēšanas sastāvdaļa četru bērnu ģimenei ir kopīga olu krāsošana. Dekorēšanai iepriekš sagatavoti rīsi, auzu pārslas, grūbas, dažādi zaļumi, tējas, to visu katrs var kārtot pēc sirds patikas. Krāsošanai iepriekš sakrātas sīpolu mizas, sarkano kāpostu lapas, kurkuma un citas krāsvielas.
 
"Mēs, dzīvojot Anglijā, nu jau vairākus gadus piekopjam latviešu tradīcijas. Un arī piekopjam tādu lietu kā Lieldienu svinēšanu. Vakar mēs ģimenes lokā dārzā, saulītē krāsojām olas, un šodien ir tā diena pienākusi, kad būs jāmeklē olas, jāripina, jāšūpojas un visādi jānosvin Lieldienas," pastāstīja Uldis Balodis.

Turpat plašajā piemājas dārzā Lieldienu zaķis sadējis olas, pietiek vietas arī olu ripināšanai, bērnu šūpošanai un olu cīņām. 

Arī Īlenu ģimene Lieldienas Anglijā svin tieši tāpat, kā savulaik svinēja Latvijā. 

Adelīna, Kurts, Madara, Ralfs Īleni salasījuši lapiņas, ziediņus, lai varētu vārīt olas sīpolu mizās. Šogad Lieldienas esot pavisam feinas, jo visi svin ģimenes lokā. Neviens nevar no mājām nekur aizbraukt, aiziet. 

Savukārt baznīcās valda neierasts klusums, jo nekāda pulcēšanās nav atļauta, tādēļ mācītāja Daira Vāvere šogad draudzi uzrunā ar e-pastu un sociālo tīklu palīdzību. Jaunās tehnoloģijas esot iemācījusies izmantot pat 90 gadus veca draudzes locekle.

"Šogad Lieldienas ir atnākušas citādi. Vismaz mums tā šķiet, jo viss ir neierastāk, savādāk. Mēs pat dzīvojam tādā kā nereālā, virtuālā pasaulē. Nav arī ierasto dievkalpojumu, ierasto mums rituālu. Visapkārt ir tāds neierasts miers un klusums, kas arī savā veidā atklāj, ka kaut kas nav kārtībā. Un kā tad mēs varam piedzīvot Lieldienas, piedzīvot Kristus augšāmcelšanās svētkus šajos citādajos laikos," pastāstīja Vāvere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti