Sadaļas Sadaļas

Tartu Universitātē sīvākā konkurence šogad bērnudārza audzinātāju programmā

Tartu Universitāte šogad saņēma 7399 pieteikumus bakalauru mācību programmās, un sīvākā konkurence ir pirmsskolas mācību iestādes skolotāja programmā, vēsta Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.

Pieteikumu iesniegšana noslēgusies naktī uz pirmdienu. 2.jūliju, un kopumā universitātē iesniegti 11 179 pieteikumi -  7399 bakalaura programmās (vidējais konkurss - 3,14 cilvēki uz vietu), un  3377 maģistra programmās (2,32 cilvēki uz vietu), kā arī 40 pieteikumi doktorantūras studijām (2,2 cilvēki uz vietu). 

Bakalaura mācību programmās populārākās specialitātes ir “Pirmsskolas mācību iestādes skolotājs” (konkurss ir 9,3 cilvēki uz vietu), medicīnas programma (8,08 cilvēki uz vietu), programma “Uzņēmējdarbība un projektu vadība” (7,73 cilvēki uz vietu), “Fizioterapija” (6,96 cilvēki uz vietu) un “Speciālā pedagoģija” (4,88 cilvēki uz vietu).  

Maģistrantūrā populārākās programmas ir “Informācijas tehnoloģijas ne informātikas speciālisti” (6,6 cilvēki uz vietu), “Starptautiskās attiecības un reģionālie pētījumi” (5,84) un “Kompjūtertehnika un robottehnika” (4,6).  

Vismazākā interese bakalaura programmās ir par programmām ''Nacionālā tekstila pētniecība'' (1 pieteikums uz 10 vietām), ''Mūzika'' ( 8 pieteikumi uz 10 vietām), ''Humanitārie priekšmeti daudzvalodu skolās'' (21 pieteikums uz 25 vietām) un ''Klasiskā filoloģija'' (11 pieteikumi uz 10 vietām).  

Maģistrantūrā vismazākā interese bija par programmām “Pedagoģiskā izglītība” (6 cilvēki uz 19 vietām), “Psiholoģija” (20/28), “Vēstures un sabiedrības zinību skolotājs” (5/7), “Eiropas pētījumi”  (11/15), “Ģeoloģija” (6/8), “Ķīmija” (14/18), “Matemātika un statistika” (11/14), “Dabaszinību skolotājs ģimnāzijā” (8/10), kā arī “Igauņu un somugru valodu zinības” (12/15).

Pretendentu skaits doktorantūrā pārsniedza brīvo vietu skaitu visās specialitātēs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt