Panorāma

Panorāma

Panorāma

Eiropas Latviešu apvienībai - 70

Tartu vakcinēta jau puse pusaudžu

Tartu pret Covid-19 vakcinēta jau puse pusaudžu

Tāpat kā Latvijā, arī pie mūsu ziemeļu kaimiņiem Igaunijā pret Covid-19 tiek vakcinēti pusaudži no 12 gadu vecuma. Mērķis ir panākt, lai poti saņem pēc iespējas vairāk skolēnu vecumā no 12 līdz 17 gadiem pirms atgriešanās skolas solos septembrī. Igaunijā līderos izvirzījusies Tartu pilsēta, kur vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši jau puse pusaudžu.

Igaunijas otrā lielākā pilsēta Tartu mūsu kaimiņvalstī kļuvusi par pirmrindnieci centienos nodrošināt, ka līdz jaunā mācību gada sākuma vakcinēti lielākā daļa skolēnu. Vecuma grupā no 12 līdz 17 gadiem vismaz vienu poti pret Covid-19 Tartu saņēmuši jau aptuveni puse pusaudžu. Tas krietni labāks rādītājs nekā citur Igaunijā.

Arī 13 gadus vecā Glorija Raudjerve, kas kopā ar tēvu šonedēļ ieradās sporta hallē ierīkotajā vakcinācijas centrā.

“Tiešām gribu iet uz skolu, tik ilgi esam mācījušies no mājām,” sacīja Glorija.

Viņas vecāki pirms izvēles par labu vakcinācijai konsultējās ar ģimenes ārstu. “Ārsta rekomendācija bija skaidra - vakcinācija ir daudz mazāk riskanta nekā saslimšana ar šo slimību,” pastāstīja Glorijas tēvs Ivo Raudjervs.

Tartu 13 gadus vecā iedzīvotāja Glorija Raudjerve un viņas tētis pirms vakcinācijas pret Covid-19. 2021.gada jūlijs.

Lai veicinātu potēšanos, Tartu dome un Tartu Universitātes slimnīca jūlija vidū sāka informatīvo kampaņu “Atvērtā Tartu”, lai veicinātu kopējos vakcinēšanās tempus, bet ar īpašu uzsvaru tieši uz pusaudžiem pirms mācību gada sākuma. Iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama, tikai jāierodas vakcinācijas centrā.

“Ar šo kampaņu esam aicināti pilsētas skolas un vecākus savakcinēties ar pirmo poti pirms mācību gada sākuma,” pastāstīja vakcinācijas centra vadītāja Tīna Tedere.

Līdzīgi kā Latvijā un citur pasaulē, arī Igaunijā skolēniem mēnešiem nācās mācīties attālināti no mājām.

“Tartu skolēni aktīvi vakcinējas, jo grib atgriezties skolā,

un Tartu ir Igaunijas izglītības galvaspilsēta,” norādīja bioloģijas skolotājs Ots Maidre.

Tā kā puse pusaudžu poti jau saņēmuši un līdz 1.septembrim vēl četras nedēļas, Tartu domē ir pārliecība, ka izdosies sasniegts nosprausto mērķi savakcinēt 70% 12 līdz 17 vecos jauniešus.

“Redzam vakcinācijas rādītāju pieaugumu, un mums vēl viss augusts priekšā. Cerams, ka līdz mēneša beigām varēsim sasniegt vēl 20 vai vairāk procentus,” pastāstīja Tartu vicemērs Mihkels Lēss.

Bet, ja kļūs skaidrs, ka ar vakcinācijas centriem vien nepietiks, plānots iesaistīt arī skolu medmāsas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt