Tallina plāno ieguldīt gandrīz 300 miljonus eiro bērnudārzu modernizācijā

Tallinas izglītības stratēģija nākamajā desmitgadē paredz 288 miljonu eiro lielus ieguldījumus pilsētas bērnudārzu modernizēšanai. Stratēģijā arī norādīts, ka varētu tikt atvērtas vēl četras vai piecas vispārizglītojošās skolas, kas izmaksātu no 50 līdz 100 miljoniem eiro.

Tallina plāno ieguldīt gandrīz 300 miljonus eiro bērnudārzu modernizācijāRihards Plūme

  Saskaņā ar Tallinas izglītības stratēģiju, kurā ietvertas prognozes par iedzīvotāju skaita izmaiņām galvaspilsētā, līdz 2030.gadam vietu skaits bērnudārzos tādā apjomā kā šobrīd vairs nebūs nepieciešams. Tādēļ nākamo desmit gadu laikā būtu nepieciešami aptuveni 288 miljoni eiro, lai Tallinā modernizētu aptuveni 100 bērnudārzus.

  Paredzēts, ka jaunie bērnudārzi tiks projektēti ar vismaz 10 grupām, un viena bērnudārza celtniecība izmaksās aptuveni 4–5 miljonus eiro.

  Rekonstruēt nepieciešams arī Tallinas vispārizglītojošās skolas, kuras pēdējo reizi atjaunotas pirms 2000.gada.

  Dažās skolās varētu tikt atvērtas papildu vietas, izmantojot moduļu risinājumus, bet citviet, kur strauji attīstās dzīvojamo ēku būvniecība, skolas, iespējams, būtu jābūvē no jauna.

  Izglītības departaments lēš, ka Tallinā nākamajos desmit gados varētu rasties pieprasījums pēc četrām vai piecām jaunām vispārizglītojošām skolām.

  Tallinā patlaban ir ieplānota trīs valsts vidusskolu atvēršana. Pirmā no tām tiks atvērta 2022.gadā, bet nākamās divas – vēl pēc gada. Visas valsts vidusskolas ir paredzētas 800–1000 audzēkņiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti