"Tieši pirms 24 gadiem - 1989.gada 20.augustā - mēs pat iedomāties nevarējām, par cik grandiozu un iedvesmojošu kļūs pēc dažām dienām izveidotā cilvēku ķēde no Tallinas līdz Viļņai," piemiņas akmens atklāšanas ceremonija sacīja Savisārs, uzsverot, ka "Baltijas ceļš" ir līdz šim plašākā akcija, kurā kopīgi piedalās Latvija, Lietuva un Igaunija.
Savisārs uzsvēra, ka "Baltijas ceļš" parādīja Igaunijas, Latvijas un Lietuvas vienotību.
Piemiņas akmenim pievienota Lietuvas mākslinieka Giteņa Umbrasa veidota plāksne ar leģendārās 1989.gada akcijas dalībnieku simboliskiem pēdu nospiedumiem, attēlojot akcijas dalībnieku atstātos nospiedumus vēsturē, informēja Tallinas pašvaldība.
Piemiņas akmeni un plāksni Lietuvas galvaspilsēta ir uzdāvinājusi Tallinai. Otra trīsdaļīgās skulptūras daļa ir uzdāvināta Rīgai, bet trešā daļa šogad 24.maijā tika atklāta Viļņā.
Piemiņas akmenim līdzās atrodas plāksne ar paskaidrojošo tekstu igauņu, latviešu, lietuviešu, angļu un krievu valodās.
Pēc piemiņas akmens atklāšanas notika Igaunijas pianista Reina Rannapa brīvdabas koncerts.
23. augustā tiek atzīmēta "Baltijas ceļa" akcijas gadadiena. "Baltijas ceļš" notika 1989.gada 23. augustā, kad apmēram divi miljoni cilvēku, sadevušies rokās, vismaz 15 minūtes veidoja apmēram 600 kilometru garu dzīvo ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu.
Šī demonstrācija tika sarīkota, lai pievērstu pasaules uzmanību vēsturiskajiem faktiem, no kuriem cietušas Baltijas valstis. "Baltijas ceļš" notika tieši 50 gadu pēc Molotova–Rībentropa pakta parakstīšanas, kas notika 1939.gada 23.augustā, kad PSRS un Vācija sadalīja ietekmes jomas Austrumeiropā.