Talkos latviešu kareivju un bēgļu piemiņas vietā Tartu

Sestdien,  25.aprīlī, visā Latvijā notiek Lielā talka. Bet svētdien, 26. aprīlī, Tartu pilsētā Igaunijā norisināsies vērienīga latviešu kareivju un bēgļu kapu sakopšanas talka, informē Tartu Latviešu biedrība.

Pasākumu organizē Tartu Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas un Igaunijas Brāļu kapu komitejām, latviešu valodnieci un publicisti Janīnu Kursīti un Kara muzeja speciālistu Mārtiņu Mitenbergu. Talkā piedalīsies arī igauņu un latviešu jaunieši un Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone.

Pirmā pasaules kara un igauņu brīvības cīņu laikā Tartu pilsētas apkaimē uzturējās vairāki simti latviešu, kuri cīnījās latviešu strēlnieku 9. rezerves bataljonā, atradās Tartu izveidotajā kara hospitālī, vai bija nonākuši tur kā kara bēgļi. Liela daļa no tajā  laikā mirušajiem apglabāti Jaunajos Jāņa kapos Tartu, Raadi pilsētas daļā, kur 1930. gadā uzstādīts un atmodas laikā atjaunots piemineklis ar uzrakstu “180 latviešu strēlnieku pulku karavīru un 98 latvju bēgļu piemiņai 1915. - 1918.”

Šogad talkā piedalīsies arī jaunieši, kas iesaistījušies Igaunijas un Latvijas Brāļu kapu komiteju īstenotā abu valstu kopīgās vēstures izzināšanas projektā “Igaunijas un Latvijas kopīgās vēstures atdzīvināšana” (Reviving joint history of Estonia and Latvia), ko atbalsta Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma.

Talka norisināsies svētdien, 26. aprīlī, no plkst. 12 līdz 14 Jaunajos Jāņa kapos (Uus Jaani kalmistu, Puiestee tn 3a, Tartu, Igaunijā; atrašanās vietas koordinātas: 58.394359, 26.713032), tai sekos uzrunas, ziedu un sveču nolikšana pie sakoptajām piemiņas vietām.

Latvijas vēstniecība Igaunijā, plānojot pasākumus Latvijas simtgadei, atbalstīs piemiņas vietu sakopšanu Igaunijā, kas ir saistītas ar Latvijas vēsturi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti