«Taliban» lūdzis ANO atļaut grupējuma pārstāvim uzrunāt Ģenerālo asambleju

Afganistānā varu pārņēmšais ultrakonservatīvais grupējums “Taliban” lūdzis Apvienoto Nāciju organizācijai (ANO) atļaut talibu ieceltajam ārlietu ministram Amīram Hanam Mutaki uzstāties šonedēļ notiekošajā ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā.

Grupējums arī paziņojis, ka Afganistānas līdzšinējais vēstnieks ANO Gulams Isakzajs vairs nepārstāv valsti organizācijā. “Taliban” šim amatam ir nominējusi Katarā bāzētās grupējuma pārstāvniecības runasvīru Sauhailu Šahīnu.

Par to, kurš turpmāk pārstāvēs Afganistānas valdību ANO, jālemj akreditācijas komisijai, kurā darbojas arī Krievija, Ķīna un ASV.

Taču pagaidām nav skaidrs, vai komisija pieņems lēmumu līdz Ģenerālās asamblejas noslēgumam 27. septembrī. Paredzēts, ka šajā dienā Ģenerālo asambleju uzrunās Isakzajs kā Afganistānas līdzšinējais pārstāvis ANO.

KONTEKSTS:

ASV un starptautiskās koalīcijas spēki augusta beigās noslēdza gandrīz 20 gadu ilgušo misiju Afganistānā. Amerikāņu atkāpšanos savā labā izmantoja islāma fundamentālistu grupējums “Taliban”, kas pārņēma kontroli pār arvien jauniem Afganistānas apgabaliem un augusta vidū bez cīņas ieņēma arī valsts galvaspilsētu Kabulu. Tādējādi visa Afganistāna atkal nonākusi “Taliban” kontrolē.

Lai gan “Taliban” solīja, ka nemēģinās izrēķināties ar režīma pretiniekiem, starptautiskā sabiedrība raizējas par cilvēktiesību stāvokļa pasliktināšanos Afganistānā un jauniem ierobežojumiem, kas tiek uzlikti dažādām sabiedrības grupām, it sevišķi sievietēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti