Taizemē dzen pēdas sprādziena sarīkotājam; terorakts grauj tūrisma nozari

Taizemes varas iestādes turpina dzīt pēdas terorakta izraisītājiem galvaspilsētā Bangkokā, kas prasījis daudzu cilvēku dzīvību. Policijas rīcībā ir videokameru uzņēmumi, kuros redzams jauns vīrietis dzeltenā kreklā pametam notikuma vietu. Viņš patlaban tiek uzskatīts par vienīgo aizdomās turamo.

Taizemes varas iestādes arī ir publiskojušas cilvēka fotogrāfiju, kurš tiek vainots sprādziena sarīkošanā galvaspilsētā Bangkokā.    Pēc aculiecinieku sniegtās informācijas tieši šis cilvēks varētu būt novietojis spridzekli  pie hinduistu tempļa Bangkokas viesnīcu kompleksā.

Pirmdien eksplozijā rosīgā un tūristu pilnā Bangkokas rajonā dzīvību zaudējuši vairāk nekā divdesmit cilvēku, arī ārzemnieki.  Vienlaikus glābēji un sprāgstvielu neitralizēšanas eksperti turpina gruvešu pārmeklēšanu. Šobrīd oficiāli apstiprināta informācija par 20  bojāgājušajiem un 123 ievainotām personām.

Taizemes valdība paziņojusi, ka tas ir uzbrukums valstij tik būtiskajai ekonomikai. Tūrisma uzņēmumu akcijas ir kritušās.

Taizemes izmeklētāju rīcībā pagaidām ir skopi pavedieni, par to, kas varētu būt pastrādājis noziegumu, taču viņu rīcībā ir attēli no videokamerām, kurās redzams gados jauns vīrietis brillēs, dzeltenā t-kreklā un šortos pēc mugursomas nolikšanas svētvietā, steidzīgi pametam vietu, kur pēc mirkļa nogranda sprādziens.

Pagaidām atbildību par notikušo neviens nav uzņēmies, pat ne musulmaņu nemiernieki, kuri koncentrējas valsts dienvidos un cīnās par neatkarīgu teritoriju un līdz šim nebija veikuši nekādas aktivitātes ārpus savas teritorijas, radot lielākās drošības problēmas tur. Policija vēsta, ka vēl viens un par laimi nesekmīgs terorakta mēģinājums noticis Bangkokas kuģu piestātnē, kur spridzeklis iekritis ūdenī, nenodarot postu uz sauszemes.

Izmeklēšanas grupas pārstāvis pavēstījis, ka eksperti ir soļa attālumā no videoattēlos redzamā vīrieša identificēšanas, taču skaidrs esot arī tas, ka veids, kādā sarīkots sprādziens, neatbilstot nevienam no tiem, kurus īstenojuši Taizemes musulmaņu nemiernieki, tādēļ izmeklētāji pieļauj, ka attēlos redzamais vīrietis nav taizemietis.

„Taizeme ir piedzīvojusi briesmīgāko uzbrukumu vēsturē,” tā pavēstījis premjerministrs Praijuts Čanoča, norādot, ka līdz šim ir bijuši vien brīdinājumi, taču tagad lietā liktas īstas bumbas.

„Viņi grib iznīcināt mūsu ekonomiku un tūrismu,” sacījis premjers, norādot, ka bumba bijusi, novietota tādā vietā, lai skaidri un gaiši skartu pēc iespējas vairāk cilvēku un īpaši ārzemnieku.

Ietekme patiešām ir jūtama, jo pēc sprādziena Bangkokā ir pazeminājusies Taizemes valsts tūrisma uzņēmumu, kā arī nacionālās valūtas batu vērtība, sasniedzot zemāko līmeni pēdējos sešos gados.

"Taizeme patlaban ir ievainojama, jo ekonomiskā izaugsme un biznesa peļņa ir vāja, bet tūrisma jomai neiet spīdoši," ziņu aģentūrai "Bloomberg" skaidroja Bangkokā bāzētās kompānijas "Stotz Investment Research" vadītājs Endrū Stocs.

Tūrisma nozare valstij ir ārkārtīgi būtiska, jo veido teju deviņus procentus no iekšzemes kopprodukta un rada arī ievērojamu skaitu darba vietu. Tieši tagad Taizeme paredzējusi būtisku tūrisma sezonas uzplaukumu.

Īpaši svarīgi Taizemei ir Ķīnas ceļotāji, taču terorakta cietuši arī Ķīnas valstspiederīgie, eksperti prognozē, ka šo tūristu skaits varētu sarukt.

Eksperti jau brīdinājuši par teroristu taktikas maiņu, par saviem mērķiem izvēloties zemju ekonomikai visbūtiskākās jomas, šajā gadījumā tūrismu un radot bailes tieši ārvalstniekos apmeklēt ceļotāju iecienītākās vietas. Nesen vairāki šādi uzbrukumi notika Tunisijas tūrisma vietās.

Bangkokā ir izsludināta īpaša drošības situācija, un populārākās tūristu vietās nodrošināta papildus apsardze. Policija visā Bangkokā ir pastiprinājusi drošības pasākumus, ir slēgti vairāki simti skolu un ir izveidoti kontrolpunkti.  

Eksperti asi kritizē Taizemes valdību un tās vājo izlūkošanas darbu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti